Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

VUSS kácení stromů

Pokácení tisů odkrylo krásu východní části bývalé budovy VUSS

Vzrostlé tisy lemující budovu bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy (VUSS) již nebudou zdobit ulici 5. května. Důvodem jejich současného kácení je plánovaná kompletní rekonstrukce tohoto architektonicky zajímavého objektu.

„Stromy již zasahovaly do fasády či oplechování, a byly proto pro objekt nebezpečné. Navíc jejich plody byly jedovaté a výrazně znečišťovaly chodník. Důvodem kácení je i žádoucí úspora energií, neboť větve zasahovaly až do druhého patra budovy, kde by v budoucnu ubíraly světlo mladým muzikantům ze základní umělecké školy, která se sem má stěhovat,“ vysvětlil Vladimír Kolbaba, vedoucí oddělení investic Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích.

K pokácení dřevin město přistoupilo po zahájení období vegetačního klidu. „V předzahrádce bude před dokončením rekonstrukce vnitřních prostor objektu vysazena nová zeleň. O způsobu a rozsahu této úpravy rozhodne odbor životního prostředí města,“ doplnil Vladimír Kolbaba.

Město Litoměřice získalo z Národního plánu obnovy spravovaného Ministerstvem kultury na vznik „Kulturního a kreativního centra“, které v budově bývalé VUSS vznikne, celkem 107 milionů korun. Součástí projektu, předběžně vyčísleném na 152 milionů korun, bude i zmíněné zázemí pro zhruba tisícovku žáků a pedagogů Základní umělecké školy v Litoměřicích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu