Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

zahrada cech

Podzimní Zahrada Čech se uskuteční

Brány litoměřického výstaviště se ve spolupráci s Českým svazem chovatelů Litoměřice-Žitenice prvně v tomto roce návštěvníkům otevřely na propagačně naučnou výstavu s názvem Děti a zvířata Litoměřice 2020, a to ve dnech od 6. do 8. února. S výstavištěm Zahrada Čech se mohli návštěvníci setkat ve dnech od 13. do 16. února také na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se konal na výstavišti Praha – Holešovice.

Následné plány na jarní sezónu byly náhle narušeny v souvislosti s mimořádnými nařízeními vlády ČR a krizového štábu v boji proti koronavirové epidemii. První jarní výstavy Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech tak musely být ihned zrušeny. S postupem času se toto rozhodnutí dotklo také dalších plánovaných akcí. V květnu se mělo uskutečnit Setkání u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích. Zrušena byla také Mezinárodní výstava psů, která se měla na litoměřickém výstavišti uskutečnit ve dnech 23. a 24. dubna.  Termín 30. ročníku výstavy Autosalon na Zahradě Čech byl přesunut na rok 2021. Stejně tak Hasičské slavnosti, které se budou konat v náhradním termínu od 11. do 12. června 2021.

I přes tato náhlá opatření však výstaviště Zahrada Čech posloužilo veřejnosti. Ministerstvo zdravotnictví vybralo areál jako vhodné místo pro testování reprezentativního vzorku populace v Česku na přítomnost onemocnění Covid-19. Po pohotové reakci krizového štábu města Litoměřice a rychlých přípravách na výstavišti Zahrada Čech proběhlo testování ve dnech od 23. dubna do 1. května.

Po odloženém startu výstavní sezóny se výstaviště opět probudilo k životu na počátku května. Spustilo totiž nový projekty Venkovské trhy na Zahradě Čech a Piknikový den na Zahradě Čech, kterými reagovalo na rozvolnění vládních opatření. „Sice jsme s pořádáním Venkovských trhů v původním kalendáři akcí pro tento rok nepočítali, přesto jsme rychle zareagovali a jsme rádi, že alespoň v malém rozsahu můžeme svou činnost vykonávat“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá. Akce proběhly souběžně v termínech 9. května, 23. a 24. května a 6. a 7. června.

„Velice nás potěšilo, kolik podpory se nám v těch těžkých chvílích dostalo. Bez dotační podpory od Města Litoměřice by existence společnosti byla ohrožena, stejně tak nadcházející výstavní plány. Neskutečně si toho vážíme a srdečně děkujeme. Věříme, že nyní vše společnými silami již zvládneme! Intenzivně pracujeme na ukončení letní sezóny a startu té podzimní. Doufáme, že se s Vámi všemi potkáme na Dni pro děti v sobotu 29. srpna a na Zahradě Čech ve dnech od 11. do 19. září. Těšíme se na Vás!“ dodala Michaela Mokrá.

Tisková zpráva: Zahrada Čech, s. r. o.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu