Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Podzimní veletrh Zahrada Čech opět nabídne řadu novinek

zc2019mpPodzimní veletrh Zahrada Čech se v letošním roce koná ve dnech 13. – 21. září. Areál výstaviště bude pro návštěvníky přístupný denně od 9 do 17 hodin. V letošním roce převzal nad výstavou záštitu ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc.

Mezi vystavovateli budou převažovat prodejci zahradního sortimentu, zejména venkovních i pokojových rostlin, trvalek, keřů, ovocných stromů i balkonových květin. V nabídce budou i cibuloviny, sadba či osiva. Mezi prodejci nebudou chybět tradiční zahradníci Lukon Glads a Lukon Bulbs, kteří na výstavu Zahrada Čech jezdí od samého počátku. Langerovo zahradnictví opět pro návštěvníky chystá ukázkový záhon různých odrůd Jiřin, které budou na výstavě také k zakoupení. Nově se bude v letošním roce na výstavě prezentovat hobbymarket OBI s vyvýšenými záhony a květinami. Chybět nebude řada prodejců nabízející kvalitní český česnek či sazenice jahod. Pro návštěvníky zahradníky bude v nabídce také kvalitní kované nářadí značky DEWIT. Zahradnický sortiment doplní také vše potřebné okolo domu, chalupy či zahrady. Vystavovatelé a prodejci nabídnou solární systémy, kotle na pevná paliva, dveře a zárubně, vodovodní sloupky, nádrže na dešťovou vodu, čističky odpadních vod, šachty či sklepy Kellari.

Motto výstavních expozic v tomto roce zní: „Přijela k nám pouť“. Expozice plné zeleniny, ovoce i květin tak budou doplněny o pouťové prvky, jak například dřevěný kolotoč, střelnici, lodičky či kolo štěstí. Výstavu bude doprovázet bohatý a zajímavý kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Františka Nedvěda, Jaroslava Uhlíře, Yvetty Blanarovičové, Josefa Zocha, Vinšovanky a mnoha dalších.

Návštěvníci si budou moci opět zasoutěžit o hodnotné ceny. Soutěže budou probíhat jak tradičně na podiu v rámci kulturního programu tak ve vybraných pavilonech. Podrobné informace k soutěžím návštěvníci obdrží v infostánku vedle pavilonu A. V průběhu týdne pak budou předána ocenění významných soutěží, které jsou s podzimní Zahradou Čech historicky spjaty – Regionální potravina Ústeckého kraje 2019, Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče, Nejlepší recept ze Zahrady Čech, Zelí roku 2019, Křišťálové jablko, ale i nové přírůstky do rodiny, jako je vyhlášení výsledků celorepublikové soutěže ČESKÝ MED 2019.

„Novinkou letošního ročníku je nově zavedený on-line prodej vstupenek, díky kterému si mohou návštěvníci až do 13. září zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu. V průběhu výstavy lze vstupenky zakoupit on-line již za plnou cenu. Návštěvníci se však vyhnou případným frontám u pokladen. Prodej vstupenek bude fungovat nadále i u pokladen před vstupy do areálu výstaviště tak, jak jsou návštěvníci zvyklí“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

Při podzimní výstavě bude opět fungovat kyvadlová autobusová doprava mezi výstavištěm a autobusovým a vlakovým nádražím v Litoměřicích, která byla pro návštěvníky nově zavedená při letošních jarních výstavách Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech a byla velmi kladně hodnocena. Zastávky budou před hlavní bránou do výstaviště v ulici Českolipská a na autobusovém nádraží před nádražní budovou Litoměřice – město.

Text: Radka Jakovcová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu