Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Podzimní veletrh Zahrada Čech je u konce

zcmpČtyřicátý třetí ročník zahradního veletrhu Zahrada Čech je úspěšně u konce. Letos se opět těšil vysoké návštěvnosti. Branami výstaviště prošlo v průběhu devíti dnů 86 tisíc návštěvníků. Vybírat si mohli z tradičního prodejního sortimentu u téměř 500 vystavovatelů a prodejců na ploše více než 5 tisíc m2.

Nejnavštěvovanějšími dny byly jako tradičně obě výstavní soboty. Zatímco tu prvnín navštívilo 17 tisíc návštěvníku, ani ta druhá sobota nebyla s počtem 16 tisíc příchozích pozadu. „Zájem o Zahradu Čech je každoročně vysoký. Návštěvníci vědí, že si na výstavě zakoupí kvalitní český česnek, sazenice jahod, ovocné i okrasné stromky, cibulky i trvalky přímo od zahradníků a pěstitelů, zahradní nářadí od prvovýrobců i kvalitní zahradní techniku a každoročně se vracejí za svými osvědčenými prodejci.“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Bc. Michaela Mokrá.

První den byl jako tradičně zpestřen slavnostním zahájením  na hlavním podiu. Za společnost Zahrada Čech s.r.o. přivítala návštěvníky a vystavovatele obchodní, marketingová a provozní ředitelka paní Bc. Michaela Mokrá. Slova se následně ujali hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček, starosta města Litoměřice pan Mgr. Ladislav Chlupáč, náměstek ministra zemědělství pan Ing. Pavel Sekáč a další významní hosté. V tento den proběhlo vyhlášení soutěží Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče a vystoupil skladatel populární a filmové hudby, herec a zpěvák Jaroslav Uhlíř s dětským pěveckým sborem Ústecké Bambini. V sobotu byl v rámci Dne s Receptářem vyhlášen vítězný recept na téma „Pomazánky“, zazpívala známá zpěvačka Yvetta Blanarovičová a tradiční dechovka Vinšovanka. Den s CS Betonem přivedl Lady Duo s mixem českých revivalových písniček a také Celine Dion revival.

V pondělí proběhlo velké finále soutěže Zelí roku 2019, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy vybrala z výrobců kysaného zelí celé ČR vítěze. Tím se stalo Bystročické kysané zelí. Program toho dne oživil Elton John revival a kapela NO NAME.LT. V úterý přilákal na litoměřické výstaviště návštěvníky zpěvák a živoucí legenda country scény Josef Zoch. Středa patřila Českému rozhlasu a skvělému revivalu Ewa Farna Tribute Band. Jako bonus vystoupil výherce mezinárodní festivalové soutěže Interporta holandský zpěvák a kytarista Jeroen Smit. Čtvrtek se nesl ve znamení Armex Energy a kapely Olympic revival. Pátek se věnoval samotné Zahradě Čech a programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, jehož je výstava hrdým účastníkem a partnerem. K poslechu zahrála ABBA revival. Poslední den výstavy byly vyhlášeny výsledky soutěží časopisu byl zpěvák František Nedvěd.

Každoročně se návštěvníci potýkají s náporem dopravy na příjezdových komunikacích do města. Abychom předcházeli dopravním komplikacím, nechali jsme na příjezdová místa do města a ke křižovatkám umístit dopravní značení směřující na parkovací plochy. Na hlavních křižovatkách v bezprostřední blízkosti výstaviště se snažili hladký průjezd městem zabezpečit zaměstnanci bezpečnostní agentury. I přes tato opatření však zdržení při příjezdu do města vzniklo a to vzhledem k souběhu akcí Zahrada Čech, Vinobraní a Městské slavnosti k výročí 800 let Litoměřic. Pro návštěvníky, kteří raději pro příjezd zvolili autobusovou nebo vlakovou dopravu, byla připravena autobusová kyvadlová doprava, která je odvezla na výstaviště až před hlavní bránu. Takto se mohli návštěvníci přepravit také zpět na nádraží.

Text: Radka Jakovcová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu