Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Podporu sportovním klubům město zvýšilo

mestompO zhruba pět až deset procent více než v loňském roce obdrží letos od města na svou činnost tři nejpočetnější sportovní kluby, hrající zároveň i nejvyšší soutěže – hokejisté, fotbalisté a basketbalisté. Dotace schválili zastupitelé na svém prosincovém jednání. Z rozpočtu města získají letos hokejisté (HC Litoměřice) dotaci ve výši 6 milionů, basketbalisté (TJ Slavoj Litoměřice - muži) 2,2 milionu a fotbalisté 2,4 milionu korun. V případě hokejistů jde o zhruba pětiprocentní navýšení příspěvku oproti loňsku, v případě fotbalistů a basketbalistů je nárůst podpory vyšší. Zároveň s tím získala 700 tisíc korun i TJ Sokol Litoměřice na basketbal žen.

K navýšení došlo i v případě ostatních sportovních klubů podporovaných městem prostřednictvím Programu podpory celoroční činnosti sportovních spolků v Litoměřicích. V něm je pro letošní rok připraveno k rozdělení 3,7 milionu korun.

Ačkoliv zastupitelé dotace většinou hlasů schválili, ve výši podpory pro tři nejpočetnější kluby nejsou jednotní. Podle místostarosty Karla Krejzy si však je třeba uvědomit, že tyto prostředky sportovcům vždy patřily. „Dříve finance pocházející z loterijních společností dostávaly kluby prostřednictvím Sazky. Po změnách v legislativě přicházejí od Ministerstva financí do rozpočtů měst a obcí a je na jejich rozhodnutí, jak s nimi naloží,“ připomněl místostarosta. Do Litoměřic takto přichází zhruba 20 milionů korun, z čehož 15 milionů město vrací sportovcům zpět.

Místostarosta dále na zastupitele apeloval, aby rozhodování ve věci podpory sportovních aktivit bylo pro žadatele o podporu předvídatelné. Jen tak se sportovní kluby mohou hlásit do určité úrovně soutěží pro příslušnou sezónu, která neodpovídá rozpočtovému období, kterým je kalendářní rok, ale zasahuje do dvou rozpočtových období.

„Stabilita a předvídatelnost je důležitá hlavně z důvodu uchování dlouhodobě budované materiální, technické a kvalitativní úrovně významných sportů města, jak ostatně vyplývá z Návrhového materiálu Koncepce rozvoje sportu v Litoměřicích schváleného zastupiteli v září roku 2014,“ dodala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu