Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mezibraní odplevelení

Podoba Mezibraní není konečná, plánovaná je další výsadba

Oku lahodící okrasné česneky odkvetly a v lokalitě Mezibraní nastalo „hluché“ období, kdy záhony nově vybudovaného parku nezdobí žádné květiny. To se stalo i terčem kritiky některých obyvatel města. Jde však o výjimečnou situaci, která se již v příštích letech nebude opakovat.

Vloni na podzim se totiž zhotoviteli stavby již nepodařilo sehnat městem požadovaný sortiment trvalek v dostatečném množství, požadované velikosti a kvalitě, a nemohla tudíž proběhnout výsadba tak, jak byla navržena. O tom město občany několikrát informovalo prostřednictvím Radničního zpravodaje či Facebooku.

„Jedním z řešení bylo vysadit pro letošní rok letničky, jejichž výsadba by však musela proběhnout v době, kdy začaly nakvétat česneky. Odstranění letniček by pak muselo být vzhledem k výsadbě trvalek provedeno již na přelomu srpna a září, tedy v plném květu. Druhou možností, kterou jsme nakonec zvolili, bylo nechat záhony zhruba 2 měsíce neosázené a připravit je na následující výsadbu trvalek,“ vysvětlila Lenka Brožová z odboru životního prostředí městského úřadu, která má v gesci městskou zeleň.  

„Na podzim doplní již vysazené cibuloviny, česneky, krokusy, tulipány a modřence ještě ladoník, dvě odrůdy levandulí, čtyři odrůdy aster (hvězdnic), svíčkovec (Gaura) a dochan (Pennisetum). Jedná se o rostliny vytrvalé, které zůstanou na stanovišti několik let. Během léta budou záhony odplevelovány tak, aby byly v maximální možné míře redukovány vytrvalé plevele, které by v budoucnu komplikovaly péči o výsadby trvalek,“ doplnila Lenka Brožová.

Celková rekonstrukce lokality Mezibraní byla vyčíslena na 6,4 milionu korun. Z toho stavební práce činily 2,9 milionu korun, zbývající částka zahrnuje obnovu trávníků, výsadbu stromů, založení trvalkových záhonů, keřový záhon a automatický závlahový systém.

Kompletní dílo má být dle smlouvy dokončeno do konce října letošního roku. „Park dosud není v odpovídající konečné podobě. Z tohoto důvodu také město ještě neuhradilo zhotoviteli všechny náklady. Učiní tak až po převzetí kompletního díla,“ informoval místostarosta Václav Červín.  


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu