Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Setkání horňák

Pod horním nádražím zazněl rekordní počet námětů

Na podněty nejbohatší „Setkání vedení města s veřejností“ proběhlo v úterý v ZŠ Boženy Němcové s obyvateli lokality pod horním nádražím. I tentokrát dorazily zhruba dvě desítky občanů. Zástupci Zdravého města Litoměřice, městské policie a zastupitelstva připravili tradiční tabule, na něž zapisovali nápady a připomínky obyvatel do dvou kategorií: Co se mi líbí a Co chci zlepšit.

Pochvalu sklidily opravy budovy i okolí horního vlakového nádraží, vnitrobloku ulic Třebízského, Palachova a Resslova, prostoru u restaurace Johannahof nebo rekonstrukce Jiráskových sadů. „Park je moderní, vzdušný. Nebojím se jím projít ani za tmy. V minulosti jsem se bál, zda na mě z křoví někdo nevyskočí,“ pochválil jeden z přítomných občanů park, který získal prestižní celorepublikový titul Park roku 2017. Zároveň ale připomněl, že v sadech momentálně nesvítí světla. „Víme o tom a již brzy bude vše spraveno včetně závlah i vodních prvků,“ ujistil přítomné Filip Hrbek, radní města.

Kolem Jiráskových sadů se diskuse točila téměř celé setkání. Lidé navrhovali například doplnění piknikových míst se stoly. „Tato místa ale chybějí po celém městě. Bylo by fajn je vytvořit třeba i na Střeleckém ostrově, aby měla kde posedět a popovídat si střední pracující generace,“ uvedla jedna z přítomných žen. Její nápad získal v závěrečném hodnocení od občanů nejvíc bodů.

V parku je podle účastníků setkání nutné také zkontrolovat otevírací dobu WC nebo doplnit bezbariérovou toaletu o euroklíč pro vozíčkáře. Chybí zde i sáčky pro psí exkrementy a místo pro venčení domácích mazlíčků. Zástupci radnice však upozornili, že sáčky ze stojanů ve městě zmizí většinou do pár hodin, protože si je někteří obyvatelé berou domů. Ohledně psů tak padl i kompromisní návrh, aby jejich majitelé při úhradě ročního poplatku automaticky dostávali určitý počet sáčků, což by mohlo být řešením této situace.

Další podněty se často týkaly dopravy a v hodnocení občanů obsadily druhé a třetí místo. Konkrétně se jednalo o řešení nebezpečného místa pro chodce v ulici Tolstého u okružní křižovatky u ZŠ Na Valech a celkově neutěšenou situaci v ulici Teplická. „Parkuje nám tu spousta autobusů a zejména v zimě, kdy řidiči nechávají dlouhou dobu běžet motor, si to „užíváme“ jak hlukem, tak zápachem,“ podotkl občan bydlící v Teplické. „Tato ulice si zaslouží větší rekonstrukci, která bude stavebně i finančně velmi náročná. Pozemky však patří Správě železnic, se kterou je nutné v této věci v předstihu jednat. Jako první však musí ještě před komunikacemi přijít na řadu rozsáhlé opravy inženýrských sítí, předběžně avizované jejich správci již na příští rok. Teprve poté můžeme zodpovědně plánovat dál,“ vysvětlil radní Filip Hrbek, který také doplnil, že TSM mají nyní nové zařízení na opravy výtluků, které by mělo pomoci odstranit nejhorší místa ještě před rekonstrukcemi inženýrských sítí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu