Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Počet řidičů řídících pod vlivem alkoholu, ale i drog přibývá

bezp.rada mpPožár haly lovosického podniku Glanzstoff se zhruba 40milionovou škodou byl v loňském roce z hlediska bezpečnosti nejvážnější událostí loňského roku. Konstatovali to členové Bezpečnostní rady města Litoměřice jako obce s rozšířenou působností. Vyšetřování události, při které hořela hala podniku, ještě nebylo ukončeno. Zda šlo o nedbalost, nebo o technickou závadu tedy zůstává nejasné.


Litoměřicko v roce 2019 nezažilo povodeň, ani nemusel být vyhlášen krizový stav. Podle ředitelky litoměřického územního pracoviště Policie ČR Heleny Pšeničkové nedošlo k vraždě, ani nebyla zaznamenána série loupeží, které trápí například střední Čechy. Pozitivní je i to, že drobně poklesla trestná činnost. „Naopak co nás trápí, je rostoucí dopravní nehodovost, přičemž přibývá počet řidičů řídících pod vlivem nejen alkoholu, ale i drog,“ poukázala na neradostný trend Helena Pšeničková.

Bezpečnostní radu, kterou řídí starosta LItoměřic Ladislav Chlupáč a členy jsou hlavně zástupci složek Integrovaného záchranného systému, navštívila jako zvláštní host epidemioložka Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Ladislava Matějíčková. „Nadále platí, že v České republice nebylo zaznamenána nákaza koronavirem. Ve stínu dění souvisejícího s nákazou pocházející z Číny však zůstává informace, že nadále na Litoměřicku trvá stav chřipkové epidemie,“ konstatovala hygienička.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu