Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Po čtyřech letech se konají komunální volby

Po čtyřech letech se konají komunální volby

V pátek 23. a v sobotu 24. září se konají komunální volby, kdy si obyvatelé měst a obcí volí nové zastupitele. V pátek budou volební místnosti otevřené od 14 hodin do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Všichni oprávnění voliči by v těchto dnech už měli mít hlasovací lístky doručené ve svých poštovních schránkách. Pokud se tak nestalo, je možné si je vyzvednout přímo u volební komise. Pokud nevíte, do které volební místnosti v Litoměřicích zamířit, prostřednictvím této aplikace si po zadání adresy trvalého pobytu (ulice a číslo popisné) příslušnou místnost vyhledáte.

A jak můžete pro své favority hlasovat?

V komunálních volbách máte tolik hlasů, kolik se v dané obci či městě volí zastupitelů. V případě Litoměřice jich je 27.

Hlasovací lístek je před odevzdáním nutné upravit jedním ze tří uvedených způsobů:

1. Označit křížkem ve čtverečku v záhlaví sloupce před názvem volební strany pouze jednu volební stranu. Tím je dán hlas kandidátům této volební strany v pořadí podle hlasovacího lístku v počtu, kolik členů zastupitelstva obce má být voleno. 

2. Označit v rámečcích před jmény kandidátů křížkem toho kandidáta, pro kterého volič hlasuje, a to z kterékoli volební strany. Nejvýše lze označit tolik kandidátů, kolik členů zastupitelstva obce má být zvoleno.

3. Kombinovat oba způsoby a označit křížkem jednu volební stranu a dále v rámečku před jménem kandidáta další kandidáty z libovolných ostatních volebních stran. V tomto případě je dán hlas jednotlivě označeným kandidátům. Z označené volební strany je dán hlas podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených členů zastupitelstva.

Pokud volič označí křížkem volební stranu, neoznačuje už v této volební straně konkrétní kandidáty. K označení kandidátů u této volební strany se v takovém případě nepřihlíží.

V komunálních volbách nelze volit na voličský průkaz. Pokud chcete volit zastupitele, je nutné volit v místě svého trvalého bydliště.

Ve stejném termínu jako volby komunální budou v některých částech republiky probíhat současně i volby senátní. Litoměřic se ale netýkají, ty poslední se v našem senátním obvodu konaly před čtyřmi lety. Další se tedy uskuteční až za dva roky.  

Ilustrační foto: archiv MÚ Litoměřice 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu