Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Plné divadlo tleskalo účinkujícím v Little Star

soutezicimpSkvělé pěvecké výkony a řadu emotivních chvil přinesl letošní 4. ročník Little Star, tedy celorepublikové soutěže pěvecky nadaných dětí a mládeže. Publikum, které zcela zaplnilo Divadlo Karla Hynka Máchy, sledovalo výkony 96 účinkujících, kteří do Litoměřic dorazili z celé České republiky. Z Čáslavi dokonce přijel autobus 19 dětí i s fanoušky.

„Atmosféra byla úžasná, chvílemi velmi emotivní. To když se jedna ze soutěžících rozplakala poté, co zapomněla text. Publikum nezaváhalo, zpívalo píseň místo ní a potleskem ji povzbudilo natolik, že se své první nepodařené vystoupení nebála zopakovat. Tentokráte již úspěšně," popsala dojmy Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice, které akci pořádaly. Všichni účinkující za předvedené výkony obdrželi vouchery společnosti Talent Company, jež je opravňují k absolvování tří devadesátiminutových lekcí zpěvu, herectví a tance.

Porota složená z profesionálních hudebníků nakonec do finále poslala 23 dětí. Rozhodování přitom nebylo vůbec jednoduché. „Hlavně v kategorii B jsme viděli obzvláště vyrovnané výkony," konstatoval člen poroty, ředitel libochovické základní umělecké školy Petr Donef.

Finálový večer se uskuteční 18. března od 18 hodin v Domě kultury v Litoměřicích. Finalisté tentokráte zazpívají v doprovodu živé kapely jednu z 35 písní, které dostali na výběr. O vítězích rozhodne hvězdná porota ve složení Petr Vondráček, Hana Křížková, Ben Christovao, Ilona Czáková a Petr Bende. I oni vystoupí s vlastní písničkou.

„Vzhledem k pěveckým výkonům, jichž jsme byli svědky, nepochybně půjde o večer plný napětí," věří Věra Kmoníčková. Na vítěze jednotlivých kategorií čeká odměna v podobě čtrnáctidenního soustředění od společnosti Talent Company a právo vystoupit na hlavním podiu v průběhu Litoměřického vinobraní.

 

Soutěžící, kteří postoupili do finále, které se uskuteční 18. března v domě kultury.

soutezici vsichnivp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu