Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ples přátel vína ani letos nezklamal

plesmpDegustací vín pocházejících z Vinařství Bukovský z Kobylí začal netradičně v sobotu 21. února v Hradu Litoměřice letošní 3. ročník Plesu přátel vína.

Zatímco byly návštěvníkům akce rozlévány degustační vzorky bílých, růžových a červených vín pocházející z Modrých hor na Moravě, zástupce vinařství Pavel Hušek poutavě hovořil o tamních vinicích.

Poté, co Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, popřála hostům příjemný večer v hradu, zazněly první tóny v podání Bandu Rosti Pechouška. Nejen ve znamení hudby se však celý večer nesl. Moderátorka plesu Eva Břeňová pozvala na podium k rozhovoru i Dionýze Hutára, majitele Vinařství pod Sedlem, které se nachází v Horních Chobolicích, tedy na okraji litoměřické vinařské oblasti. Nechyběla ani soutěž o ceny, mezi nimiž byl i certifikát opravňující k zapůjčení vozu na víkend od společnosti Horejsek. O zcela netradiční půlnoční překvapení se postarala skupina žen z Obrnic, které si neváhaly udělat legraci samy ze sebe a vrhly se do víru tance v roli havajských tanečnic. Úspěšně jim při tom sekundoval „Dan Nekonečný".

Mezi hosty Plesu přátel vína nechyběli opravdoví vinaři, milovníci kvalitních vín, ani lidé, kteří si přišli „pouze" zatančit. Pozdravit je přišel i starosta města Ladislav Chlupáč, který si s Bandem Rosti Pechouška „střihl" několik písní.

Vzhledem k ohlasům bylo zřejmé, že 3. ročník Plesu přátel vína navázal na úspěchy dvou ročníků předchozích. „K litoměřickému hradu patří vína, k vínům zase hudba. Věřím, že spojení kvalitních vín s kvalitní hudbou Bandu Rosti Pechouška a komorní atmosférou hradu poskytlo návštěvníkům plesu zážitky, na které se těšili," konstatovala na závěr ředitelka CCR Litoměřice Anna Matulová.

obrnicevp

Uskupení z Obrnic složené z nadšenců přijelo pobavit a rozveselit účastníky Plesu přátel vína.

hutarvp

Mezi mladá česká vinařství patří Vinařství pod Sedlem reprezentované Dionýzem Hutárem. I on na plesu zodpověděl několik otázek směřovaných k vínům.

ples9vp

Hostem plesu byl i starosta Ladislav Chlupáče, který si s chutí zahrál s Bandem Rosti Pechouška. 

vinarkyvp

Návštěvníci plesu mohli ochutnat jak česká, tak i moravská vína, která jim rozlévaly pracovnice Centra cestovního ruchu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu