Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Den seniorů

Plavba lodí, sport i divadlo. Kampaň pro seniory právě začíná

Akcí s názvem Jízdenky prosím! začne v úterý 9. srpna v Litoměřicích už devátý ročník oblíbené kampaně Místa přátelská seniorům. Jak už název první akce napovídá, bude se jednat o aktivitu spojenou se železniční tematikou. Senioři budou mít během odpoledne možnost vyrazit s pracovnicemi městského infocentra na vycházku do kavárny Káva s párou, kde si i s výkladem prohlédnou dobově zrekonstruované prostory bývalého nádraží a mohou se občerstvit v kavárně.

Kampaň pořádaná odborem sociálních věcí a zdravotnictví a jeho partnery bude pokračovat dalšími patnácti činnostmi až do 31. října. Patřit mezi ně bude například Den seniorů na letním koupališti, oblíbené plavby výletní lodí po Labi, divadelní představení nebo výlet do přírody s Klubem českých turistů.

„Nabídka aktivit pro litoměřické občany starší 60 let je skutečně pestrá. Naším hlavním cílem je seniory vzájemně propojit, aby spolu mohli navázat nová přátelství a zároveň se seznámili s činností organizací, které ve městě poskytují sociální služby, vzdělávání a volnočasové vyžití,“ uvedla Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Vzhledem k hojné účasti na jednotlivých aktivitách v minulých letech budou účastníci při některých z nich rozděleni do skupin. Plavby lodí a prohlídka stanice profesionálních hasičů se uskuteční dokonce ve dvou termínech, přičemž každý účastník si vybere jen jeden z možných termínů. 

Brožuru s podrobným programem a termíny si zájemci mohou už nyní vyzvedávat v infocentru na Mírovém náměstí. Získají tam také soutěžní kartu se seznamem všech naplánovaných činností, ke kterým mohou sbírat razítka. Závěrečné vyhodnocení kampaně se slavnostním oceněním proběhne na každoročním vánočním setkání v Kulturním konferenčním centru 7. prosince.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu