Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pivní festival

Pivovarnická elita přijede do Litoměřic na Zahradu Čech

Nejprestižnější pivní festival v České republice se přesunul z Českých Budějovic do Litoměřic na Zahradu Čech. Celá akce proběhne od 18. do 22. dubna a bude rozdělena na část veřejnou a neveřejnou.

Zahrají Baťa & Kalábůf něžný beat nebo třeba Synové výčepu. Stovky pivovarů a pivních značek z celého světa v boji o světovou pivní pečeť – taková bude první část Mezinárodního pivního festivalu.

Významnou a nedílnou součástí této neveřejné části festivalu je degustační klání o ocenění Světová pivní pečeť 2023 a Zlatá pivní pečeť 2023. Jde o dvě nejprestižnější pivovarnické ceny v České republice, z hlediska kvality oceňované a respektované i v zahraničí. Všechny degustační soutěže proběhnou pod dohledem profesionálních mezinárodních certifikačních autorit.

Druhá část festivalu určená veřejnosti proběhne 21. až 22. dubna. Návštěvníci se mohou těšit na piva od více než dvou desítek pivovarů. Na čepu budou pivní speciály, světlá i tmavá piva, craftové pivo, mošt, ale i třeba cidry francouzského typu z Normandie. Nebude chybět ani bohatý kulturní program.

V pátek zahraje kapela Baťa & Kalábůf něžný beat a kapela složená ze dvou harmonikářů a bubeníka – Hrajeto. Dále zahraje i moderátorka Kiss rádia DJ Sonia Edde. O sobotní program se postará oblíbená litoměřická kapela Synové výčepu, dále hudební skupina Folimanka Blues nebo DJ Otta Seemann z rádia BEAT. Součástí sobotního programu bude vyhlášení výsledků degustační soutěže o Pivní pečeť.

 „V současné chvíli je na degustační část Mezinárodního pivního festivalu přihlášeno přes dvě stovky pivovarů z více než 16 zemí. A to zdaleka nejsme u konce. Už teď je pravděpodobné, že letošní ročník překoná ten minulý. Těší mě tak velký zájem ze strany pivovarů i na část určenou veřejnosti. Jsem opravdu zvědavá, jaká bude reakce odborníků a návštěvníků. Děláme maximum pro to, aby akce byla připravena na nejvyšší možné úrovni,“ uvedla ředitelka MKZ Litoměřice Michaela Mokrá.

Autor: Aneta Břeňová, PR manažer MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu