Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pivní slavnosti v sobotu 6. srpna omezí parkování v centru Litoměřic

pivompOmezeno parkování na Mírovém náměstí bude již příští sobotu 6. srpna. Uskuteční se zde totiž sedmý ročník „Pivních slavností“. Na návštěvníky čeká náročný úkol – okoštovat desítky lahodných moků. Zatím je přihlášeno 27 pivovarů. Řada z nich se oproti loňskému ročníku představí vůbec poprvé – například pivovar Žichovec, který dorazí i s pivobusem, nebo Raven či Zloun.

Nabídka piv a pivních speciál jistě bude obrovská. „Žádný z pivovarů totiž nepředstaví pouze jeden druh piva, takže snaha ochutnat všechna ovocná, ochucená, svrchně či spodně kvašená, pšeničná, ležáky a ostatní speciality se zdá být úsilím zcela nadlidským,“ uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková s tím, že počet pivovarů, který se každoročně zvyšuje, ještě není konečný.

„Nízkou cenou za umístění stánku a osobním přístupem se snažíme vytvořit prodejcům příjemné prostředí a poskytnout vhodné podmínky nejen pro prodej samotného piva, ale především pro náležitou propagaci jednotlivých značek,“ upozornila ředitelka na cíl slavností, kterým je nedat lidem zapomenout na tradici litoměřického pivovarnictví.

Součástí programu proto bude i výstava artefaktů litoměřického pivovarnictví a komentovaná ukázka pivních kuriozit. Bavič a moderátor programu Olda Burda má připravenou i řadu soutěží o nejlahodnější speciál. Loni zvítězil teplický Monopol. Kdo letos obsadí příčku nejvyšší, rozhodnou návštěvníci, kterých loni dorazily téměř čtyři tisíce.

Letos dostanou příležitost zakoupit si skleněný půllitr s logem slavností, do kterého si budou moci nechat u stánků čepovat pivo. „Připraveny máme i „oplachovačky“ na sklo. Věříme, že alespoň tímto krokem se nám podaří snížit množství odpadu o plastové kelímky. Využití zálohovaných kelímků typu „nicknack“, které se používají na velkých festivalech, je pro naši akci neekonomické,“ vysvětlila ředitelka Kmoníčková.

Vstupenky budou k dispozici na třech pokladnách v místě konání akce. Základní vstupné je 80 korun, děti do 15ti let a důchodci zaplatí 60 Kč, děti do 110 cm mají vstup zdarma.

PROGRAM:

12:00 SEBASTIAN
13:30 O5 a RADEČEK
15:00 ARGEMA
16:30 LETY MIMO
18:00 OTHER WAY
19:30 PETR KALANDRA MEMORY BAND
21:00 JOHN DOVANNI
22:30 BLUE ROCKET


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu