Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pískoviště opravy

Pískoviště budou bezpečnější, beton nahradí tvrzená guma

První dětské pískoviště (depozitní místo posypového materiálu) je ohraničeno tvrzenou gumou, která nahradila původní beton. Výrazně se tak zvýší bezpečnost dětí. Nový materiál byl tento týden prvně použit na pískovišti v Třebízského ulici. Zároveň s tím došlo k výměně písku za nový.

„V případě, že se nám toto ohraničení osvědčí, budeme obdobně postupovat i na dalších hřištích. Každopádně se segmenty z tohoto materiálu se velmi dobře pracuje. Mohou mít totiž různé tvary, a dobře se tak přizpůsobí požadovaným rozměrům,“ vysvětlil Petr Kurc z litoměřických technických služeb.

Dětská hřiště jsou pravidelně opravována podle výsledků ročních odborných technických revizí probíhajících vždy na konci roku. Další kontroly, jako správce dětských hřišť, provádějí několikrát měsíčně technické služby. „Protože se kontroly provádějí pravidelně, není nutné dělat tolik oprav. Minimalizuje se tím i počet havarijních stavů,“ doplnil Petr Kurc s tím, že opravy musejí být hotové do konce března, aby při otevření dětských hřišť pro veřejnost 1. dubna byly v odpovídajícím technickém stavu. Proto jsou dětská hřiště v zimním období nepřístupná.

Opravy pískovišť a také výměna písku se však trochu protáhnou. Důvodem jsou protiepidemická opatření. „V respirátorech není možné celý den pracovat s pískem. Proto počítáme, že tato část oprav potrvá ještě během dubna a května,“ upřesnil Petr Kurc.

V Litoměřicích je zhruba šest desítek dětských a sportovních hřišť.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu