Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pět desítek klientů Domova U Trati má pozitivní testy na koronavirus

mestompI přes veškerá opatření musíme informovat veřejnost, že k dnešnímu dni je v Domově U Trati 52 klientů pozitivně testovaných na koronavirus. Celkem žije v zařízení zřizovaného příspěvkovou organizací Ústeckého kraje 72 klientů. Výsledky testování zaměstnanců dosud nejsou známy.

Jeden klient zemřel, nicméně podle lékařů šlo o onkologického pacienta s řadou dalších interních chorob a koronavirus nebyl hlavní příčinou úmrtí. Naprostá většina klientů pozitivně testovaných nevykazuje závažné příznaky. Naopak šest lidí lékařskou pomoc vyžaduje a dostávají ji v litoměřické a ústecké nemocnici.

Celé zařízení je v karanténě. Rodinní příslušníci jsou postupně informováni. Vedení penzionu i zřizovatel intenzivně spolupracuje s hygieniky. Veškerý režim se řídí krizovým plánem.

Členové krizového štábu města Litoměřice děkují řediteli Centra sociální pomoci Litoměřice (zřizovatel) Jiřímu Vinklerovi za předávání informací o aktuálním stavu, i když je vývoj takto nepříznivý. Krizový štáb v čele se starostou Ladislav Chlupáč myslí na všechny obyvatele domova a jeho zaměstnance. "Všichni doufáme, že bude brzy lépe. Nezapomínejme, že v těžkých dobách i pozitivní mysl může pomoci v uzdravování, i když je nesmírně těžké si ji uchovat," vzkazuje starosta klientům a zaměstnancům domova.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu