Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pestrý program připravilo město Litoměřice pro pěstounské rodiny

pesmpSport, výtvarné dílničky, pohádka, přednášky, ale i hudba. Řadu příjemných zážitků různorodého charakteru prožily uplynulý víkend ve středisku AERO HOLANY pěstounské rodiny. Program i tentokráte pro ně připravili pracovníci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice ve spolupráci s DDM Rozmarýn.

 

Z celkem 37 účastníků bylo 19 dětí. „V rámci preventivních aktivit se dospělí zapojili do přednášky bývalého vrcholového sportovce, juniorského mistra ČR ve skoku o tyči, medailisty z halových mistrovství ČR Lukáše Bechyně na téma „10 klíčových věcí, které by měl každý vědět o drogách“. Pro starší děti byl určen druhý blok přednášky, která u účastníků zaznamenala úspěch,“ informovala sociální pracovnice odboru Denisa Dobešová, která společně s Miroslavou Ságlovou pěstounské rodiny doprovází.

Malé děti se dokonce nakrátko staly trpaslíky a snažily se v pohádkové zemi zachránit Sněhurku. Jejich starší sourozenci se proměnili v pohádkové postavy a dětem pomáhali po splnění úkolů získat indicie k protizaklínadlu, které osvobodilo spícího prince i zakletou Sněhurku. Během pátečního večera program pěstounských rodin zpestřilo vystoupení hudební skupiny HAZARDI, která vystoupila bez nároku na honorář.

Víkendové pobyty pro pěstounské rodiny pořádá město Litoměřice dvakrát ročně. „Červnové setkání je určeno pro pěstouny, kteří si zvyšují svoji odbornost v rámci povinného vzdělávání, podzimní setkání je pojato jako preventivní program pro děti i pečující osoby. Pro rodiny se dále připravují i další jednodenní akce,“ upřesnila vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková.

Fota: Denisa Dobešová

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu