NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pěstounské rodiny prožily víkend ve Starém Týně

pestounimpJedenáct pěstounských rodin z Litoměřic a spádových obcí se zúčastnilo od 19. do 21. června víkendového pobytu ve Starém Týně u Úštěku. I letos ho připravili pracovníci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Rozmarýn.

Pobytu se zúčastnilo 11 rodin se 23 dětmi. „Počasí tentokráte neumožnilo realizovat naplánovaný venkovní program v plném rozsahu, i tak ale pracovníci Rozmarýnu připravili pro rodiny řadu zajímavých aktivit,“ uvedla pracovnice odboru Hana Eiglerová. Zatímco dospělí se účastnili semináře „Jak nás vidí děti a dospívající“, děti vyráběly potisky na tašky, pracovaly s keramikou nebo sportovaly. Všechny společně pak bavila výroba šperků, ale i diskotéka, táborák nebo ohňová show, kterou vrcholil sobotní program.

Město Litoměřice pořádá obdobná setkání čtyřikrát do roka. „Jednodenní akce před Velikonocemi a Vánocemi a dva společné víkendy. Pro děti jsou příležitostí navázat a udržovat přátelské vztahy, naučit se různým druhům rukodělných technik, ale i se společně pobavit. Pěstouni kromě jiného dostávají možnost vyměnit si zkušenosti a diskutovat s odborníky na aktuální témata,“ uvedl místostarosta Litoměřic Pavel Grund, který za pěstounskými rodinami do Starého Týna přijel společně s vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renátou Jurkovou.

 

Text pod foto:
Kromě jiného děti z pěstounských rodin zkrášlovaly o víkendu látkové tašky podle svých představ a fantazie. Foto Hynek Gazsi


 

Turistické Informační centrum

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
So: 9:00-12:00 hod.

Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111


© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu