Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pěší zóna na jižní straně náměstí má nastartovat diskusi k parkování

radnice mpPočet aut parkujících na Mírovém náměstí v Litoměřicích ubude. Prozatím však jen na zkoušku ve dnech 24. až 30. září, kdy se Litoměřice připojí k Evropskému týdnu mobility. V jižní části náměstí, v prostoru od České spořitelny po Michalskou ulici, vznikne dočasná pěší zóna. Což znamená úbytek šesti desítek parkovacích míst z celkového počtu 350, která jsou na Mírovém náměstí řidičům k dispozici.

„Množství aut parkujících v historickém jádru města je vysoký. Tímto krokem chceme u veřejnosti nastartovat diskusi vedoucí k přijetí systémových kroků, jež sníží počet parkujících i náměstím projíždějících vozidel,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza, který vede pracovní skupinu, jež projednává koncept představený v loňském roce radním Lukasem Wünschem a Filipem Hrbkem. Jedním z prvních kroků by mělo být zamezení průjezdu vozidlům, kteří si přes Lidickou ulici a náměstí zkracují cestu na Tyršův most s cílem vyhnout se semafory řízené ulici Na Valech. A právě tomuto nešvaru provizorní pěší zóna alespoň dočasně zamezí. „Vjezd na náměstí totiž v daném týdnu sice nebude omezen, ale řidiči jezdící Lidickou ulicí se přes náměstí na Tyršův most nedostanou,“ upozornil radní Wünsch.

Provizorní pěší zónu v prostoru před radnicí zkrášlí nové lavičky. Příležitost rozšířit zde služby dostanou i podnikatelé. Posezení na předzahrádkách bude díky nižší intenzitě dopravy příjemnější.

Pokud se projekt setká s pozitivními ohlasy, mohla by zde být pěší zóna zřízena trvale. Diskuse o trvalých změnách však bude vedena až po vypracování dopravní studie, jejíž součástí se stane sběr dat dopravního chování řidičů. Náklady na její pořízení chce město uhradit prostřednictvím dotace, o kterou minulý týden požádalo.

„V žádném případě však nechceme Mírové náměstí bez aut,“ ujistil místostarosta Krejza. Mělo by jich však být výrazně méně poté, co vzniknou další parkovací místa a parkovací dům v blízkosti centra, jehož stavbu radní reálně zvažují. „Šetřit na něj lze prostřednictvím transparentního účtu, na který by odcházely finanční prostředky vybrané z parkování,“ nastínil jednu z možných variant místostarosta Krejza.

Příloha:

Vizualizace pěší zóny (.zip)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu