Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pečovatelka roku

Pečovatelka roku 2021 pracuje v Litoměřicích

Titul Pečovatelka roku 2021 v kategorii sociální pracovník získala Mgr. Lenka Vašutová, pracovnice Domova pro matky s dětmi v Litoměřicích.

Slavnostní předání ocenění 9. ročníku Národní ceny sociálních služeb Pečovatel/ka roku proběhlo po roční přestávce v úterý 25. ledna na Novoměstské radnici v Praze 2. Anketu každoročně pořádá Diakonie ČCE ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb jako poděkování mimořádným pracovníkům v sociálních službách.

Nominace Lenky Vašutové: Lenka zvládá s nadhledem svou multifunkční pracovní pozici: sociální pracovník – pedagog – zástupce vedoucí - lektor. Jako sociální pracovník vede klientky domova ke změně jejich osobní situace. Dokáže využít své dovednosti a navázat s klientkou blízký funkční vztah. Pracuje s dětmi, získává jejich důvěru a ta pak pomáhá k důvěře u klientek při odkrývání „kostlivců ve skříni“ z jejich soukromých životů. Zkoumá do hloubky příběhy matek samoživitelek a snaží se rozplést nebo alespoň povolit utažený uzel problémů, který je do domova přivedl. Ke své práci používá i techniku scénotestu, kdy si matka nebo i děti staví svou životní divadelní scénu. Teprve na ní často pochopí, proč a co se jim vlastně stalo a to beze slov. Pokud je v domově těhotná maminka dokáže ji provést těhotenstvím a je často jediná, která za ní do porodnice přijde na návštěvu. 

Zdroj: www.diakonieltm.cz 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu