Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Participativní rozpočet podpoří nový projekt. Bude to ten váš?

zdrave mesto litomericeMáte nápad, který pomůže zlepšit vaše okolí, a chybí vám na něj peníze? Město ze svého rozpočtu uvolní 200 tisíc korun na jeho realizaci v roce 2018. O podpoře vašeho projektu rozhodnou sami občané města na veřejném fóru. „Každý, kdo má dobrý nápad na zlepšení kvality života v Litoměřicích, může vypracovat projekt a v období od 2. ledna do 28. února jej podat na Zdravé město Litoměřice. Projekty, které splní stanovené podmínky, budou mít šanci prezentace na fóru Desatero problémů Litoměřic 11. dubna. Ten nejlepší zde vybere veřejnost,“ přiblížila koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková.

Jedním z pravidel, která musí předkládaný projekt splňovat, je rozpočet v maximální výši 200 tisíc Kč, minimální náklady jsou stanoveny na 50 tisíc Kč. Předkladatelem musí být buďto fyzická osoba s trvalým bydlištěm v Litoměřicích nebo osoba právnická se sídlem v Litoměřicích. Projekt musí být zároveň určen veřejnosti, jeho realizace se proto váže k veřejnému prostranství, veřejně přístupné budově či k pozemku ve vlastnictví města. Další podrobnosti budou od 21. ledna k nahlédnutí na http://zdravemesto.litomerice.cz/ .

Participativní rozpočet je jedním z důležitých principů podílení se občanů na organizaci města. Město jej praktikuje od roku 2016, kdy díky tomuto přístupu vznikly již dva projekty – lanová dráha na Mostné hoře bosá stezka v areálu ZŠ U Stadionu. Participační rozpočet je vnímán pozitivně i v celorepublikových průzkumech. Například celostátním vědeckém výzkumu indexu participace, kde Litoměřice skončily na 7. místě, byl jedním z vysoce ceněných bodů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu