Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice ilustrační

Participativní rozpočet: nejvíce hlasů od veřejnosti získala „Sdílna“

Je rozhodnuto. Částku ve výši až 200 tisíc korun z participativního rozpočtu 2021 získá nápad Sdílny pro Litoměřice navržený Institutem technického vzdělávání. V anketě pořádané Zdravým městem Litoměřice obdržel od veřejnosti nejvyšší počet hlasů. Díky této finanční podpoře bude sdílená dílna sloužící potřebám litoměřických kutilů v druhé polovině letošního roku dále rozšířena a modernizována.

Jak za Institut technického vzdělávání přiblížil Jiří Rudolf, zázemí v Sovově ulici nabízí vybavení pro každého, kdo chce tvořit a kutit v oblasti šití, truhlářství, řezbářství, 3D tisku a polytechniky. Prostředky získané z participativního rozpočtu by institut rád využil například na vznik nové dílny pro práci s kovem nebo na dovybavení stávající dřevodílny.

„Sdílna je otevřená široké veřejnosti. Pořádáme mimo jiné dlouhodobé kurzy, dále poskytujeme zázemí školním skupinám, ale také individuálně jednotlivcům,“ nastínil Jiří Rudolf.

Do ankety se zapojilo přes dvě respondentů, kteří rozdali celkem 441 hlasů, každý totiž mohl udělit hlasy dva.

V ukončeném kole participativního rozpočtu o podporu veřejnosti usiloval také projekt zacílený na bezpečnost chodců. Ten počítal s umístěním speciálních piktogramů u přechodů pro chodce, které měly sloužit jako upozornění pro lidi s nasazenými sluchátky, že je nutné soustředit se na provoz na silnici. Třetí z nápadů chtěl řešit cigaretové nedopalky u laviček na veřejných prostranstvích.

„V současné době je zároveň spuštěný další ročník participativního rozpočtu pro rok 2022. Své návrhy mohou občané Litoměřic, ale i právnické osoby zasílat nejpozději do 31. srpna,“ připomněla koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Ladislava Čelková. Nápady, jejichž realizace je v plánu v příštím roce, je možné podávat prostřednictvím webových stránek ZDE 

Participativní rozpočet je jedním z důležitých principů podílení se občanů na organizaci města. Litoměřice ho vypisují od roku 2016, přičemž za tu dobu vzniklo už několik zajímavých projektů. Jedná se například o lanovou dráhu na Mostné hoře, bosou stezku v areálu Základní školy U Stadionu, dětské hřiště u Základní školy Havlíčkova nebo komunitní zahradu u pokratických závor.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu