Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Participativní rozpočet: Hlasujte pro projekt, který vás nejvíce zaujal

bosastezkamp2Dětské hřiště při Základní škole Havlíčkova, Naučná stezka na Mostné hoře, Discgolfové hřiště nebo Lelkování v Litoměřicích. To jsou názvy čtyř projektů přihlášených do letošního participativního rozpočtování města. O tom, který nápad zvítězí, můžete rozhodovat do konce května prostřednictvím elektronické ankety.

Projekt číslo 1 s názvem „Dětské hřiště při ZŠ Havlíčkova“ dává příležitost k zábavě, a také rozvoji motorických schopností, koordinace a zvýšení fyzické zdatnosti. Jeho tvůrci plánují do prostor areálu školy umístit herní prvky, například houpačku, šplhací věž či pískoviště. Hřiště by pak sloužilo jak žákům, tak veřejnosti. Projekt číslo 2 - „Naučná stezka na Mostné hoře“ se zaměřuje na rozvoj vztahu dětí k přírodě a vzdělávání, a to prostřednictvím rozmístěných naučných prvků s lesní tematikou. Projektem číslo 3 je „Discgolfové hriště“, jehož cílem je podpořit nové moderní sportovní aktivity. Discgolf je hra s létajícím talířem (frisbee), který se hází na cíl, pravidly připomíná golf. Místo jamek jsou však po hřišti rozmístěné koše. Projekt číslo 4 s názvem „Lelkování v Litoměřicích“ je spíše relaxačního typu a počítá s vytvořením odpočinkové zóny umístěním houpacích sítí např. do parků nebo na koupaliště.

V rámci participativního rozpočtování město uvolní každoročně 200 tisíc korun a kdokoli z obyvatel může přijít s návrhem, jak částku smysluplně využít. „V předchozích ročnících byla v rámci této akce vybudována Bosá stezka v areálu školy U Stadionu, lanová dráha na úpatí Mostné hory či Zelená oáza ve dvoře školy Lingua Universal,“ shrnula předchozí ročníky Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice, které anketu pořádá.

Podrobnosti o projektech včetně odkazu na hlasování najdete na webu Zdravého města Litoměřice .


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu