Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Parkovné v centru Litoměřic od září podraží

mestompParkovné v centru Litoměřic podraží. Zatímco dosud řidiči v první zóně, tedy hlavně na Mírovém náměstí a v přilehlých ulicích, platili za půlhodinové parkování pětikorunu a desetikorunu za každou hodinu, nově to bude 10 korun za třicetiminutové stání a 30 korun za každou hodinu.

„Zvýšením ceny parkovného chceme motivovat řidiče, aby zde nestáli celý den, ale jen po dobu nezbytně nutnou,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza a upozornil, že dosavadní ceny neodpovídaly cenovým hladinám srovnatelných měst.

Zajímavostí je, že elektromobily budou moci v Litoměřicích od 15. září, kdy nařízení rady města vejde v platnost, parkovat zdarma. „Chceme tak podpořit dopravu, která nezatěžuje životní prostředí,“ dodal místostarosta města, které již vyhlásilo výběrové řízení na pronájem několika elektromobilů pro potřeby úřadu a jeho příspěvkových organizací.

Další novinkou je zařazení ulice Ostrovní a části ulice Marie Pomocné do seznamu místních komunikací s placeným stáním vyhrazeném osobám s trvalým pobytem, sídlem nebo provozovnou. Cílem je zpřehlednit v této oblasti parkování. Tedy zrušit celodenní stání a docílit přesunu zde stojících aut na nově vybudované parkoviště u nedalekého autobusového nádraží s kapacitou zhruba stovky míst.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu