Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Parkoviště u autobusového nádraží bude od soboty zpoplatněno

parkovistempNa nové parkoviště u autobusového nádraží v Litoměřicích, kde je k dispozici osm desítek míst, byl tento týden instalován automat. Parkování zde totiž bude od zítřejšího dne, tedy soboty 7. listopadu, zpoplatněno. Řidiči se však mohou těšit na ceny finančně příznivější, než jsou v centru města.

Na Mírovém náměstí stojí půl hodina pět korun, jedna hodina deset, dvě hodiny třicet korun a každá další započatá pak dvacetikoruna. „U autobusového nádraží řidiči zaplatí za první dvě hodiny 13 korun, za další dvě o pětikorunu více. Celodenní stání zde stojí 30 korun,“ informoval ředitel Technických služeb města Litoměřice Ivo Elman. Platbu je přitom možné uhradit i prostřednictvím SMS.

Podle místostarosty Pavla Grunda byly při stanovení taxy zohledněny hlavně potřeby lidí cestujících vlakem nebo autobusem do zaměstnání, kteří zde potřebují celý den parkovat. „Proto je cena za celodenní parkování takto zvýhodněná,“ uvedl místostarosta.

Se zpoplatněním parkování na novém parkovišti, vybudovaném v rámci projektu "Litoměřice - modernizace a dostavba autobusového nádraží (1. etapa)", bylo počítáno již před podáním žádosti o dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. V žádosti o dotaci a studii proveditelnosti projektu byl proto již kalkulovaný provozní příjem zohledněn. „Bude dodrženo pravidlo, podle kterého provozní příjmy nesmí převýšit provozní náklady. Tudíž nehrozí, že by dotace městu byla krácena,“ ujistila projektová manažerka městského úřadu Dana Svobodová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu