Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Parkoviště Krebs

Parkovací dům v Pokraticích u Krebsu nebude

Nedostatek parkovacích míst v horní části Pokratic chtělo město řešit nákupem nezpevněného pozemku nacházejícího se naproti zdravotního domu (za bývalým Krebsem). Plánovalo zde postavit parkovací dům. V aukci vyhlášené Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ale neuspělo. Pozemek koupil někdo jiný.

„Bohužel ÚZSVM jako majitel pozemku nemá povinnost nabídnout strategický pozemek nejprve městu či obci. Rozhodl se jít cestou elektronické aukce. V ní je ovšem město velice znevýhodněno tím, že dle zákona musí zveřejnit záměr koupě, a to včetně částky, kterou je připraveno investovat,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza, v čem spočívá nevýhodnost postavení veřejnoprávního subjektu ve srovnání s fyzickými či právnickými osobami.

Původní cena, za kterou stát pozemek v roce 2014 nabídl, se pohybovala kolem tří milionů korun. Za tuto částku však o něj neměl nikdo zájem, ani město. Loni v říjnu byla spuštěna elektronická aukce za cenu 2,1 milionu korun. Město dle rozhodnutí rady smělo „přihodit“ maximálně sto tisíc korun. V dražbě však figuroval druhý subjekt, který nabídl o pouhé dva tisíce korun víc. „Byl si vědom, že město výše jít nemůže,“ okomentoval výsledek radní Filip Hrbek. „Pozemek jsme plánovali zpevnit a ponechat pro parkování. Následně bychom počkali na vhodný dotační titul s cílem postavit parkovací dům nebo vícepatrovou garáž, což by bylo v souladu s územním plánem,“ nastínil radní Hrbek plány města, které zmařil výsledek aukce.

Město dlouhodobě plánuje postavit parkovací domy v dalších lokalitách, jak ostatně i určuje územní plán. Nejdále se v tomto směru posunul záměr v ulici Růžovka v místě, kde dříve stávala čerpací stanice, a pro který vznikl předběžný architektonický návrh. Vzhledem k nastalé ekonomické situaci se však příprava výstavby velkých, a tím pádem nákladných parkovacích domů nejeví v dohledné době reálná a město se patrně bude muset vydat cestou menších projektů, které pomohou ve městě zlepšit možnosti parkování.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu