Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

papuče papučový den

Papučový den podpoří domácí hospicovou péči

U příležitosti Týdne pro domácí a mobilní hospice se ve středu 5. října uskuteční Papučový den. Jak už název napovídá, důležitou roli během něj bude hrát domácí obuv, která má symbolicky šířit povědomí o domácích hospicích a šířit informace o možnosti dožít svůj život důstojně a doma i pro nevyléčitelně nemocné dospělé i děti.

Zapojit se do celorepublikové kampaně je jednoduché. Stačí si v uvedený den nazout do práce, na úřad nebo do školy papuče, vyfotit v nich a sdílet snímky na sociálních sítích s hashtagem #papucovyden.

Zakoupit si speciální papuče s logem kampaně a podpořit tak domácí péči litoměřického hospice, je možné v dobročinném obchodě Bona Fide v Michalské ulici. Přispět hospici lze také prostřednictví platformy www.darujeme.cz 

Počet pacientů, kteří zemřeli doma za podpory domácích hospiců každým rokem narůstá. Stále je to ale jen zlomek těch, kteří by si to přáli. Zároveň se řada lidí do péče hospice dostane až v úplném závěru svého života, kdy mají před sebou pouze dny nebo dokonce jen několik hodin.

„Příčin je několik. Proto bychom rádi naší kampaní DOMA. nejen veřejnosti, ale i ostatním poskytovatelům zdravotní péče, ukázali, že i o těžce nemocného pacienta se umíme v domácím prostředí postarat,” říká Monika Marková, předsedkyně Fóra mobilních hospiců a ředitelka Hospice svatého Štěpána.

Služby mobilních hospiců poskytují kromě profesionální zdravotní péče také psychosociální služby jak umírajícím, tak jejich rodinám a pečujícím.

Bližší informace o kampani a mobilních hospicích najdete na www.umiratdoma.cz


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu