NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Palachova ulice získala druhé místo v soutěži Stavba Ústeckého kraje 2018

Pohled na Palachovu ulici z ptačí perspektivy.Revitalizace Palachovy ulice v Litoměřicích získala druhé místo v soutěži Stavba Ústeckého kraje 2018. Vyhlašování výsledků 8. ročníku se uskutečnilo 28. listopadu v rámci akce Stavební fórum v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Hodnoceny byly stavby dané do užívání od ledna 2017 až prosince 2018. Druhé místo přiřadila porota litoměřickému projektu jednomyslně. „Cílem rekonstrukce byla komplexní úprava uličního prostoru. Došlo především k odstranění „středního dělicího pásu“, které umožnilo sjednocení bez dělení jízdních pruhů a vymezení veřejných prostranství, které umožňuje pobytovou funkci ulice. Dále došlo k potřebnému navýšení odstavných stání, která jsou navíc realizována z kamenné dlažby přehledně a esteticky vymezující oddělení jednotlivých dopravních ploch. Velmi příkladným způsobem byly optimalizovány plochy křižovatek, doplněné rovněž o místa materiálově odlišených přechodů. V předprostoru kina Máj vznikl úpravou veřejný prostor v „lidském měřítku“ s drobným mobiliářem,“ stojí v hodnocení poroty.

Ta zvláště ocenila doplnění novými plochami zeleně, včetně výsadby stromů v rámci celého revitalizovaného území. Celkový pozitivní účinek je navíc podle ní zdůrazněn kvalitativně odpovídajícím nasvětlením celého uličního profilu. Je nutné ocenit nejen vlastní návrh, ale i nadstandardní součinnost zhotovitele stavby a v neposlední řadě i koordinaci s ostatními investory při komplexní rekonstrukci inženýrských sítí, kterou ocení především obyvatelé Litoměřic.

„Ocenění nás velice těší. Přestavba Palachovy ulice nebyla vůbec jednoduchá. Výsledek splnil účel a ocenění je toho důkazem,“ neskrývala radost z druhého místa Venuše Brunclíková, vedoucí Odboru územního rozvoje Městského úřadu Litoměřice.

Litoměřice nezískaly cenu za Stavbu Ústeckého kraje poprvé. Za rok 2011 ji obdržel nový Domov pro seniory na Dómském pahorku. V roce 2015 byl vyhlášen Stavbou Ústeckého kraje 2013 hrad. První příčku za rok 2017 obsadilo litoměřické autobusové nádraží.

Titul „Stavba Ústeckého kraje 2018“ putuje do Teplic. Vítězem je Hvězdárna a planetárium Teplice. Na třetí příčce se umístila rekonstrukce mateřské školy v Ústí nad Labem. Čestné uznání získala stavební úprava radnice ve Šluknově. V soutěži bylo přihlášeno celkem deset projektů.

Soutěž vyhlašuje od roku 2002 Okresní hospodářská komora v Litoměřicích ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků a Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Přílohy:

Soutěžní panel (.pdf)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu