Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Palachova ulice má být krásnější a bezpečnější

palachmpPalachova ulice má v následujících letech šanci stát se jednou z nejhezčích a z hlediska dopravy nejbezpečnějších ulic města Litoměřice. Zastupitelé totiž odsouhlasili podání žádosti o dotaci na realizaci stavebně i finančně náročné rekonstrukce vyčíslené na 44 milionů korun, přičemž dotace by mohla představovat 14 milionů korun. Zbývající částku je město připraveno uhradit ze svého. Stavba je navržena jako rekonstrukce stávající dopravní infrastruktury, optimalizující celkové uspořádání ulice. Páteřním prvkem rekonstrukce má být nová, asfaltová, šest metrů široká vozovka vedoucí od ulice Masarykova až Na Valy. Na vozovku naváže výstavba parkovacích stání (podélných nebo šikmých) ve všech úsecích mezi křižovatkami.

Plocha křižovatek má být oproti zbývajícím částem vozovky o 10 centimetrů zvýšena, čímž dojde k přirozenému zklidnění dopravy. Rekonstruovány budou i chodníky podél domů při zachování jejich šíře. „Například na chodníky v ulici Palachova plynule naváže chodník v ulici Křížíkova tak, aby byl umožněn bezbariérový přístup z Palachovy ulice až k hornímu vlakovému nádraží,“ upozornila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Jako bezbariérové jsou navřeny i autobusové zastávky v jižní části ulice. Součástí stavby je dále optimalizace veřejného osvětlení, včetně nasvětlení místa pro přechod chodců v prostoru křižovatky ulic Palachova x Masarykova, Palachova x Eliášova a Sovova x Na Valech, která bude řízena semafory.

Dojde i k výsadbě zeleně a zvýšení uživatelského komfortu. Například asfaltovou plochu před kinem nahradí chodníková plocha se zelení tak, aby zde vzniklo malé náměstíčko. Před restaurací Johannahof zbude místo na novou předzahrádku. V projektu již není středový pás se zelení. Navržena je ale nová stromová alej. 37 stromů určených ke kácení nahradí 40 nových.

„Naším cílem je proměnit Palachovu ulici v moderní bulvár, který bude bezpečný jak pro chodce, tak i cyklisty a řidiče,“ vyzdvihl smysl projektu místostarosta Václav Červín.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu