Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Palachova ulice bude od soboty v plném rozsahu průjezdná

palachompPrůjezd Palachovou ulicí bude od soboty 24. listopadu v plném rozsahu obnoven. Stavebně náročná a téměř dva roky trvající rekonstrukce jedné z páteřních komunikací města byla právě ukončena. Zároveň se spuštěním provozu v plné délce Palachovy ulice dojde ke zjednosměrnění některých navazujících ulic a dalším úpravám v organizaci silničního provozu. 


Změna se dotkne ulic Šaldova, Palachova (od ulice Masarykova po Šaldovu), Resslova, Křižíkova, části ulic Tylova a Palackého. „Završíme tak koncept organizace dopravy v širších vztazích ulic a bloků mezi ulicemi Na Valech a Teplická. Dosud byly jednosměrné pouze některé. Změnou dojde k logickému dokončení uceleného jednosměrného systému, mimo jiné i k legalizaci rozsahu parkování,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub. Na některých místech při zachování obousměrného provozu totiž nebyly dodrženy parametry pro průjezd vozidel při zachování parkování po obou stranách vozovky. Jinde zase šířka komunikace neumožňovala hladký průjezd autobusů a v protisměru jedoucích vozidel apod.

Vzhledem ke zjednosměrnění Palackého ulice je třeba přemístit autobusovou zastávku „horní nádraží“ před odbočku do ulice Křižíkova, kterou budou autobusy sjíždět do ulice Palachova a k zastávce naproti kinu.

„Město ve spolupráci s dopravními inženýry a dopravní policií řeší dopravu v této lokalitě způsobem, který reaguje na připomínky a požadavky řady obyvatel. Bohužel ale není možné vyhovět všem,“ dodala vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Text pod úvodní foto: Poslední úpravy finišovaly v uplynulých dnech v horní části ulice, kde přibyly také podzemní kontejnery.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu