Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Palachova ulice bude mít více zeleně i parkovacích míst

vizualizace male

Výsledkem revitalizace Palachovy ulice bude kromě jiného i vyšší počet parkovacích míst a více zeleně. Vyplývá to z projektu, jehož realizace má být zahájena ihned po dokončení právě probíhající rekonstrukce kanalizace. V té souvislosti došlo již před několika dny k vykácení téměř čtyř desítek vzrostlých stromů lemujících obě strany silnice.

 „V ulici jsme pokáceli celkem 27 stromů na povolení odboru životního prostředí, dalších 8 stromů bylo podměrečných. Namísto toho dojde k vysazení 40 stromů nových,“ upřesnil Ladislav Pošík, investiční technik odboru územního rozvoje městského úřadu. V Palachově ulici tak bude od podzimu 38 hlohů (Crataegus monogyna „Stricta“), jeden jerlín (Sophora japonica) a jeden dub (Quercus robur). „Vysadíme zde tzv. alejové stromy s korunou založenou ve výšce 2,2 metru, které umístíme s ohledem na požadavky bezpečnosti silničního provozu a ochranná pásma inženýrských sítí,“ vysvětlila zástupkyně vedoucího odboru životního prostředí Lenka Brožová.

Vizualizace, kterou město Litoměřice zveřejnilo na svém facebookovém profilu, podnítila dotazy na budoucí počet parkovacích míst v revitalizované ulici. Ten se přitom podle projektu zvýší. „K dnešnímu dni  ulice disponuje přibližně 140 parkovacími místy, dvě místa jsou k tomu vyhrazena pro invalidy. Nově bude v ulici parkovacích míst 148, další dvě místa pro invalidy a pět případných rezervních míst,“ dodal Ladislav Pošík. V Sovově ulici zůstane pruh pro zásobování, přibydou dvě místa na dočasné parkování (K+R) u bočního vstupu do školy.

   Úpravy Palachovy ulice jsou navrženy jako rekonstrukce stávající dopravní infrastruktury, optimalizující celkové uspořádání ulice. Páteřním prvkem má být nová, asfaltová, šest metrů široká vozovka vedoucí od ulice Masarykova až Na Valy. Na vozovku naváže výstavba podélných i šikmých parkovacích stání ve všech úsecích mezi křižovatkami.

   Plocha křižovatek má být oproti zbývajícím částem vozovky o 10 centimetrů zvýšena, čímž dojde k přirozenému zklidnění dopravy.  Rekonstruovány budou i chodníky podél domů při zachování jejich šíře. Například na chodníky v ulici Palachova plynule naváže chodník v ulici Křížíkova tak, aby byl umožněn bezbariérový přístup z Palachovy ulice až k hornímu vlakovému nádraží. Jako bezbariérové jsou navřeny i autobusové zastávky v jižní části ulice.  Součástí stavby je dále optimalizace veřejného osvětlení, včetně nasvětlení místa pro přechod chodců v prostoru křižovatky ulic Palachova x Masarykova, Palachova x Eliášova a Sovova x Na Valech, která bude řízena semafory.

   Dojde i k dalšímu zvýšení uživatelského komfortu. Například asfaltovou plochu před kinem nahradí chodníková plocha se zelení tak, aby zde vzniklo malé náměstíčko. Před restaurací Johannahof zbude místo na novou předzahrádku.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu