Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Palachova ulice bude hotová s koncem letních prázdnin

sovovmpDruhá etapa rekonstrukce ulice Palachova běží naplno. Stavební práce postupují podle harmonogramu. Hotovo má být do konce srpna. „Jedním z hlavních cílů probíhající druhé etapy bude zhotovení chodníků k ulici Křižíkova k novému přechodu u horního vlakového nádraží. V Křižíkově ulici dojde k výsadbě nového stromořadí, přibudou květníky, rekonstrukce se dočká i veřejné osvětlení,“ sdělila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

V Palachově ulici i nadále pokračují opravy komunikací spolu s pracemi na dláždění. „Harmonogram je nastavený tak, aby byl vždy jeden z chodníků schopen provozu,“ dodal stavební technik odboru územního rozvoje Ladislav Pošík.

Stavební úpravy Palachovy ulice odstartovaly v dubnu 2017 první etapou v ulici Na Valech, pokračovaly ulicí Sovova až po křižovatku s ulicí Palackého. Stavba byla projektována jako rekonstrukce stávající dopravní infrastruktury optimalizující celkové uspořádání ulice. Páteřním prvkem rekonstrukce je nová, asfaltová, šest metrů široká vozovka vedoucí od ulice Masarykova až Na Valy. Na vozovku navazuje výstavba parkovacích stání (podélných nebo šikmých) ve všech úsecích mezi křižovatkami.

Plocha křižovatek bude oproti zbývajícím částem vozovky o 10 centimetrů zvýšena, čímž dojde k přirozenému zklidnění dopravy. Autobusové zastávky v jižní části ulice jsou bezbariérové. Stavba zahrnuje optimalizaci veřejného osvětlení včetně nasvětlení místa pro přechod chodců v prostoru křižovatky ulic Palachova x Masarykova, Palachova x Eliášova a Sovova x Na Valech, kterou řídí semafory.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu