Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Setkání centrum

Otužilci z centra by přivítali upravený přístup do Labe

Více trvalé květinové výzdoby, upravený přístup (plato) do Labe, koše na tříděný odpad na náměstí nebo čistější ovzduší. To jsou nejzásadnější podněty, které vzešly z dalšího diskusního fóra vedení města s veřejností. Uskutečnilo se v úterý večer v zasedací místnosti Felixe Holzmanna na radnici s obyvateli centra města.

V úvodu obyvatelé centra pochválili nově opravený skatepark, květinovou výzdobu Mírového náměstí nebo opravu budov na Tyršově náměstí i jeho okolí. Revitalizaci této lokality následně starosta města Ladislav Chlupáč přítomným blíže shrnul. Připomněl opravy hradu, parku Václava Havla, parkoviště U Hvězdárny či pivovaru. „Domníváme se, že pokračovat v rekonstrukci další části pivovaru je správným krokem. Historicky se jedná o velice cenný objekt a byla by velká škoda nevyužít 60milionovou dotaci, kterou jsme dostali,“ připomněl starosta.  

Delší časový úsek si vyžádaly podněty otužilců. Těm by se líbilo u Labe postavení tzv. plata, tedy upraveného přístupu do řeky. Ideálním místem by podle nich byl Střelecký ostrov. Vznesli také návrh na vymyšlení konceptu otužování na koupališti v zimních měsících.

Jeden z dotazů se dále týkal protahující se rekonstrukce parku Václava Havla. „Chybí opravit obrubníky. Bohužel dodavatelská firma není schopna zajistit námi požadovaný materiál, protože jednoduše není. Musíme tedy ještě vydržet. Nechceme tento problém řešit nějakou náhradní variantou,“ objasnil současnou situace místostarosta Václav Červín.

Dalšími podněty od občanů bylo například zřízení rezidenčních parkovacích zón v ulicích Jarošova, Pekařská a České armády, nebo vrácení laviček na Dómské náměstí či vánoční výzdoby na věž kostela Všech svatých. „Všechny vaše návrhy předáme radě města a vedoucím odborů k projednání. Děkujeme za ně,“ slíbil místostarosta Lukas Wünsch.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu