Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oslavy připomenou výročí řeky Ohře

logo oheSoutok Labe a Ohře je jedním z kouzelných přírodních úkazů charakteristických pro královské město Litoměřice. A právě ve znamení oslav řeky Ohře, druhého největšího levostranného přítoku Labe, od jehož první písemné zmínky letos uplyne 1210 let, se ponese letošní turistická sezóna. S intenzivními přípravami začalo v předstihu i Centrum cestovního ruchu Litoměřice (dále jen CCR).

Cílem oslav je připomenout význam řeky v životě našich předků i v současnosti. Připravuje je Destinační agentura Dolní Poohří ve spolupráci s partnery, mezi nimiž je i CCR Litoměřice. Probíhat budou po celé délce toku. Začnou v červnu v Kadani a skončí v říjnu v litoměřickém veslařském klubu.

V tuto chvíli již mají své logo. „Jde o výsledek soutěže, která probíhala ve Střední a VOŠ škole obalové techniky ve Štětí. Autorkou vítězné práce je studentka Anna Křížová," uvedla marketingová manažerka CCR Martina Vondráková.

Součástí oslav se například stane putovní výstava, kde budou moci návštěvníci na fotografiích a mapách porovnávat historickou a současnou podobu řeky a okolí. Zmapuje významné události, povodně, zemědělství a průmysl na řece apod. Vyjde ilustrovaná kniha Řeka Ohře v bájích a pověstech. Se zajímavostmi se budeme moci setkat i v Litoměřicích. „Chystáme autorské čtení, výstavu, žehnání Ohři, ale i divadelní představení. Hradní restaurace připravuje menu inspirované Ohří. Minipivovar Labuť zase uvaří vícestupňový pivní speciál Egeria, který bude v nabídce během letních měsíců," prozradila některé z nápadů Martina Vondráková. A proč právě pivo Egeria? Názvy Ohře i Ohara patrně vzešly z jejího keltského pojmenování Agara (Ag znamená losos, Ara znamená tekoucí voda). Tomu odpovídá i její německý název Eger.


„První zmínku o řece Ohři, tehdy zvané Agara, našel kadaňský historik Petr Hlaváček ve středověkém análu Chronicon Moissacense. Je zde uváděno, že vojska římského císaře Karla Velikého roku 805 překročila Krušné hory a pokračovala do vnitrozemí údolím řeky Ohře," zapátrala v historii ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná, která zároveň zve další partnery, kteří mají dobré nápady a chuť se k oslavám řeky Ohře připojit.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu