Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oslavy pokračují, čtvrtý den školáci představili další tři století

oslavyden3mpVe znamení šestnáctého, sedmnáctého a osmnáctého století se dnes nesla nezapomenutelná představení žáků litoměřických škol na Mírovém náměstí. Školy ZŠ Boženy Němcové, U stadionu a Gymnázium J. Jungmanna se postupně během odpoledne vystřídaly na podiu v rámci programu probíhajících oslav 800 let města Litoměřice, nechyběla vystoupení taneční školy DMC Revolution a ve večerních hodinách pak k poslechu i tanci zahrály kapely Camna a Od plotny skok.

 

Vystoupení dětí se setkala s obrovským ohlasem a přihlížely jim stovky diváků. Ztvárnění 16. století se perfektně ujaly desítky dětí ze ZŠ Boženy Němcové, které si již při přípravách oslav vylosovaly téma „Renesance, působení italských architektů a stavba domu u Kalicha“. Století sedmnáctého se úžasnými výkony chopili žáci ZŠ U Stadionu a předvedli scénku na téma „Založení litoměřického biskupství“. Obrovské talenty pak v sobě odkryli žáci gymnázia při vystoupení na téma „18. století – založení litoměřického pivovaru“.

Zítřejší den se můžeme těšit na ztvárnění 19. a 20. století v podání škol ZŠ Havlíčkova a ZŠ Na Valech, dále na taneční vystoupení skupiny K.R.A Litoměřice (tanec s dětmi v šátku), či vystoupení sborů Páni kluci a Páni z Kalicha. Večer bude opět patřit muzice, zahrají kapely Pepek a Námořník a Nestel Postel.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu