Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oslavy 800 let města Litoměřice už mají grafický vizuál

samolepampGrafička Eva Vopelková předložila nejlepší grafický návrh vizualizace oslav 800 let města Litoměřice, které se uskuteční v příštím roce. Jednomyslně se na tom shodla pětičlenná komise složená ze 3 profesionálů a 2 zaměstnanců městského úřadu.

Bodování celkem 8 návrhů, které přišly z různých koutů republiky, probíhalo anonymně. „Preferovali jsme akcent na historii a vizuální podobu města. Fakt, že nás shodně oslovilo dílo obyvatelky Litoměřic, byl nakonec velkým a zároveň milým překvapením. Litoměřičák dokázal podle našeho názoru vystihnout město, ve kterém žije, nejlépe. V návrhu se objevují prvky blízké místním lidem. Je pojat nejlepším možným způsobem, rafinovaně a s vysokou mírou estetického cítění,“ shodli se grafik Tomáš Sarnovský, akademický sochař Libor Pisklák, výtvarnice Irena Štyrandová, vedoucí odboru školství, kultury sportu a památkové péče Andrea Křížová a vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.

Litoměřice jsou jedno z nejmalebnějších a nejstarších měst severu Čech. Jak tuto dlouhou historii podat moderně? Jak promluvit k co nejširší skupině veřejnosti? Takovéto otázky si kladla autorka vítězného návrhu Eva Vopelková. „Chtěla jsem propojit historii se současností jako jeden celek a hravostí oslovit děti, dospělé i seniory. Z historie poukazuji především na původ Litoměřic jakožto přístavního města, nejznámější architektonické památky a okolní krajinu. Současnost ve vizuálním stylu zastupuje především novodobé pojetí grafického návrhu a jeho hravé ztvárnění města v kontrastu s vážnou tváří historie,“ charakterizuje grafička vítězné dílo.

Narativní ilustrace detailně popisuje polohu města a jeho části. Jsou zde zastoupena i panelová sídliště, která jsou silným vjemem nynějších obyvatel. Dolní část ilustrace zobrazuje zástup lidí, bez kterých by města nebylo. Dále jsou zde znázorněny hlavní architektonické ikony jako Kalich, radnice či kostel Všech svatých a v horní části okolní hory, jež zasazují Litoměřice do Českého středohoří.

Město počátkem prosince vydá sadu upomínkových předmětů symbolizujících významné výročí. „Chybět nebudou trička, látkové tašky, náramky, zápisníky, tužky, kalendáře, ale i flash disky, dámská kolekce drobných doplňků apod.,“ jmenuje vedoucí odboru Eva Břeňová, podle níž půjde o pěkné dárky vhodné i pod vánoční stromeček.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu