Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oslavy 1210 let Ohře skončily v Litoměřicích

Symbolickým vlitím vody z Ohře do Labe skončily v sobotu odpoledne v Litoměřicích oslavy 1210 let od první písemné zmínky o Ohři. Zhruba tři stovky návštěvníků se zúčastnily akce, která probíhala ve veslařském areálu na Střeleckém ostrově, tedy nedaleko soutoku Labe a Ohře.

Malé i velké návštěvníky vítali již krátce po poledni veselí vodníci Ohřínek a Polabáček. Zábavné odpoledne totiž bylo akcí pro celou rodinu. Potlesk si hned v úvodu vysloužili voraři, kteří i přes chladné počasí bosí připluli na voru, aby připomněli, že právě vory bývaly v minulosti na Ohři často k vidění. Báje a pověsti vztahující se k řece pak připomněl historik Petr Hlaváček, který zde představil publikaci, jíž je autorem. Kniha Řeka Ohře v bájích a pověstech je k zakoupení i v litoměřickém infocentru.

Symbolické vlití Ohře do Labe proběhlo za účasti generálního vikáře Stanislava Přibyla, starosty města Ladislava Chlupáče a řady dalších hostů. Nechyběl mezi nimi ani ředitel Klubu železničních cestovatelů Bohumil Augusta, neboť do Litoměřic vyjelo v rámci oslav několik speciálně vypravených historických vlaků jak ze směru od Lysé nad Labem, tak i z Ústí nad Labem. K vidění však byly i vozy zcela moderní. Partnerem akce se totiž stala firma Horejsek, díky níž mohli návštěvníci možnost otestovat například automobil značky Volkswagen Touran.

Lidé si se zájmem prohlíželi i zázemí veslařského klubu, kde zábavné odpoledne probíhalo. Její součástí proto bylo také představení čtyř nových lodí, z nichž jedna se jmenuje Ohře. Jejich křest následně vystřídala veslařská exhibice.
Kdo z dětí se nezahřál dováděním ve skákacím hradu, mohl se zapojit do výtvarných dílen, které probíhaly v budově veslařského klubu.ou sezónu v Litoměřicích pak večer definitivně zakončilo divadelní představení Davida Šíra „Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna. Vystoupení imitátora pobavilo v hradu stovku diváků. „Sezóna sice skončila, ale kvalitní služby nabízíme turistům po celý rok,“ připomněla Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které bylo společně s Destinační agenturou Dolní Poohří organizátorem akce.
Zatímco letošní turistická sezóny se nesla ve znamení oslav Ohře, které začaly v Německu, vrcholily v Kadani a zakončeny byly v Litoměřicích, sezóna roku 2016 připomene řadou akcí osobnost krále Karla IV. „Od jeho narození totiž uplyne 700 let,“ upozornila Martina Vondráková, marketingová manažerka CCR.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu