Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Logo Zdravého města

Oslava Dne Země letos připadne na čtvrtek, město Litoměřice připravilo zajímavou akci

Vezměte své děti a přijďte si vyrobit hmyzí domeček. Zdravé město Litoměřice připravilo ve spolupráci se Sdílnou (sdílenou řemeslnou dílnou) zajímavou mezigenerační akci pro děti a jejich rodiče či prarodiče.

V prostorách Sdílny (Sovova 2), která poskytne jak zázemí, tak i nástroje, si registrovaní účastníci mohou vyrobit hmyzí domeček. „Pokud si přinesete výplň jednotlivých okýnek, například šišky, větvičky, seno, kůru, špulky od nití a další, budete si moci hotový domeček odnést domů a umístit podle vlastního uvážení na své zahrádce či pozemku,“ uvádí akci koordinátorka Zdravého města a MA21 Irena Vodičková.

Hmyzí hotel, jak se domeček též nazývá, je uměle vytvořená skrýš pro užitečné druhy hmyzu. Kromě možnosti úkrytu mu může posloužit i ke kladení vajíček a následnému vývoji larev.

Na akci je potřeba se registrovat, výroba potrvá zhruba dvě hodiny a účastníci si mohou vybrat ze čtyř časů. Z důvodu epidemiologických opatření se registrujte na konkrétní dobu 11, 13, 15 a 17 hodin na ladislava.celkova@litomerice.cz. Na konkrétní čas lze zaregistrovat vždy pět rodin, každá bude pracovat samostatně u vlastního stolu.

„Pomozme naší Zemi, zaslouží si to,“ dodává Irena Vodičková.

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu