Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Michalovická ulice

Opravy vodovodu a kanalizace uzavřou na sedm měsíců Michalovickou ulici

Rekonstrukce popraskaného vodovodu a narušené kanalizace uzavře pro dopravu na sedm měsíců ulici Michalovická. Severočeská vodárenská společnost a.s. (SVS) jako investor a EKOSTAVBY Louny s.r.o. jako zhotovitel zde budou na opravách pracovat od 20. března nejpozději do 31. října.

„Vodovodní řad uvedený do chodu v roce 1935 vykazuje silnou korozi, praskliny, deformace či inkrustaci. Jedná se o nezaokrouhlovanou síť, tudíž při poruše dochází k vyřazení celého řadu. Kanalizace vykazuje praskliny, korozi, netěsnosti ve spojích, kaverny, nedostatečné profily šachet a nevhodně napojené přípojky. Z uvedených technických důvodů se naše společnost rozhodla o provedení rekonstrukce vodovodu v celkové délce 403 metrů a kanalizace v celkové délce 177 metrů,“ vysvětlil Mario Böhme, tiskový mluvčí SVS.

Řidiči budou mít kvůli uzavírce k dispozici dvě objízdné trasy, a to pro nákladní a osobní dopravu. Přechodná úprava provozu proběhne v ulicích 28. října, Kamýcká, Liškova, Kubelíkova, Spojovací, Družstevní, Mládežnická, Stránského a Švermova, dočasný zákaz zastavení pak v ulicích Kubelíkova, Spojovací a Družstevní.

Po dobu rekonstrukce nebude také obsluhována zastávka U Luny linky D městské autobusové dopravy. „Museli bychom autobusy pustit do jednosměrky ke křižovatce Stránského – Mrázova. To by sice bylo možné, ale ubylo by hodně parkovacích míst a obávali jsme se i o bezpečnost. Občané proto budou muset v tomto období využívat zastávky jiné,“ upozornil Jiří Adámek, místostarosta města, jenž má v gesci dopravu.

Obyvatelé Michalovické ulice budou mít k dispozici telefonní číslo na stavbyvedoucího, s nímž budou moci v průběhu oprav komunikovat své individuální potřeby, ať už půjde o stěhování nebo vykládání těžkých nákupů. Rekonstruované vodovodní řady budou odstaveny a zásobování okolních nemovitostí pitnou vodou zajištěno provizorním povrchovým vodovodem, tzv. suchovodem.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu