Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Opravy v Českolipské ulici přinesly změny v MHD

autobusmpRekonstrukce Českolipské ulice s sebou nese od pondělí 26. října změny v trase a jízdním řádu linky D ((557540) provozované v rámci městské hromadné dopravy.

„Po dobu rekonstrukce silnice I/15 není možné smysluplně obsluhovat kompletní trasu linky D, která vede po ulici Českolipská na zastávky "u stadionu", "výstaviště" a "Timo". V některých úsecích se tvoří fronty vozidel, jež by způsobovaly pravidelné zpoždění spojů v řádech několika desítek minut, a proto by tak nefungovala ani následná obsluha zbylých zastávek po městě,“ odůvodnil změny vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub.

Trasa linky a její jízdní řád tedy doznaly změn. K výše uvedeným zastávkám jedou autobusy pouze v ranních časech - spoj č. 7 v 5.45 hodin a spoj č. 11 v 06.40 hodin z autobusového nádraží. Všechny ostatní spoje (tedy - 13, 25, 29, 33) jsou do konce oprav silnice a řízení provozu světelným signalizačním zařízením odkloněny do ulice Jiřího z Poděbrad, U Stadionu, Topolčianská. Dále jedou po své běžné trase. Zastávka "u stadionu" je dočasně přemístěna do ulice Jiřího z Poděbrad. Konkrétně ji cestující naleznou na rozhraní výjezdu - odbočky z prašného parkoviště za budovu bývalého nábytku. Slouží pro výstup a nástup cestujících, kteří mohou pěšky pokračovat směr výstaviště, Kaufland apod.

„Nový výlukový jízdní řád platí od pondělí 26. září. Po ukončení oprav budou dočasné změny vráceny do původního stavu,“ upozornil vedoucí Jakub.

Rekonstrukce silnice Na Kocandě a Českolipská probíhá ve dvou etapách. První etapa, týkající se úseku od prvního kruhového objezdu Na Kocandě až po kruhovou křižovatku u Kauflandu, probíhala v obousměrném provozu. Stavební práce na vozovce, zahrnující i výměnu deseti vodovodních přípojek, již skončily. Přerušeny byly pouze ve dnech konání Zahrady Čech. Pravděpodobně od 3. října začne stavební firma pokládat asfaltové vrstvy. Navazující druhá etapa od Kauflandu směrem na Trnovany je řízena semafory. Práce zde mají skončit zhruba v polovině listopadu.
Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic ČR, do jehož správy komunikace spadají.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu