Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Marie Pomocné

Opravy u autobusového nádraží začaly, potrvají dva měsíce

Opravy havarijního stavu komunikace v ulici Marie Pomocné u autobusového nádraží začaly. První etapa dvoufázové revitalizace potrvá dva měsíce. Druhá část prací proběhne v příštím roce. Změn dozná jak parkovací pruh (bude zřízen i pro autobusy), tak celkový vzhled ulice (přibude zelený středový ostrůvek).

Opravy s sebou přinášejí dopravní omezení. „Realizace stavby se uskuteční za úplné uzavírky jednoho jízdního pruhu. Vjezd do ulice bude pro všechna vozidla včetně autobusů pouze od ulice Mezibraní a výjezd taktéž pro všechny směrem do ulice Nádražní,“ informoval Josef Landa z odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu. „Parkování vozidel taxislužby je přemístěno do ulice Ostrovní a úprava příchodu k budově vlakového nádraží se týká i pěších,“ doplnil Josef Landa. Odstranění havarijního stavu ulice Marie Pomocné bude s ohledem na nestabilitu podloží s pozůstatky staré zástavby stavebně složité. Vyžádá si speciální zakládání s cílem zamezit do budoucna dalším propadům povrchu silnice.

Technický stav vozovky byl terčem kritiky obyvatel již delší dobu. Zdánlivá nečinnost však měla své důvody. „Stále jsme totiž jednali s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR o realizaci přeložky silnice I/15, která by vyvedla dopravu z Tyršova mostu právě ulicí Marie Pomocné s cílem ulevit dopravou přetížené Kocandě, zejména ulici Českolipská. Bohužel po třech letech intenzivních jednání ŘSD definitivně potvrdilo, že od záměru ustupuje. Proto jsme nyní mohli okamžitě zahájit stavební práce vedoucí k odstranění havarijního stavu ulice Marie Pomocné,“ odůvodnil časovou prodlevu radní Filip Hrbek zodpovědný za územní plánování.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu