Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Opravy škol a školek finišují, práce potrvají do října

opravyskolmpČilý stavební ruch panuje v průběhu letních prázdnin v objektech litoměřických mateřských a základních škol. Rekonstrukce dvorního traktu Základní školy Boženy Němcové, včetně vybudování venkovní učebny, nového povrchu celého sportoviště, vnějšího výtahu do objektu s bezbariérovým sociálním zařízením, dále zmodernizovaná zahrádka Mateřské školy Kytička či zcela nový kabát Mateřské školy Lipová. To je částečný výčet právě probíhajících prací. Některé z nich se budou dokončovat ještě v měsíci říjnu, nicméně výuka narušena nebude.

Největší akcí na škole Boženy Němcové je bezpochyby výstavba bezbariérového vstupu do budovy v podobě zcela nového výtahu, který se nachází vně školy ve dvorním traktu.  S výstavbou v celkové hodnotě 3 685 000 pomohla dotace ve výši 3 400 000 korun. Výtah začne fungovat zhruba od poloviny října. Hned vedle roste zbrusu nová venkovní učebna.  "Došlo zde také k opravě povrchu sportovního hřiště, novotou září i doskočiště a sítě ohraničující sportovní plochu, což ocení i veřejnost, která může hřiště v odpoledních hodinách využívat," uvedla Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích s tím, že zmiňované venkovní úpravy přišly na 1,2 milionu korun.

Novotou září zahrada školky Kytička na Masarykově ulici. Na její revitalizaci školka využila dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 500 tisíc korun. Město přispělo částkou 300 tisíc, část hradí i mateřská škola z vlastních prostředků. "Byla zde jedna z nejstarších a nejméně vhodných zahrad pro děti.  Nyní se tu s novými herními prvky prolíná 15 nově vysazených stromů, přibudou keře, kuchyňka, herní stěna a další vybavení.  Zároveň malujeme, měníme nábytek ve třídách. V den příchodu dětí 2. září však bude vše hotovo," přislíbila Monika Mejtová, ředitelka příspěvkové organizace města Mateřské školy Litoměřice.

Dalších více než 3,5 milionu korun město investuje do školky Lipová v Mládežnické ulici, která byla posledním předškolním zařízením panelákového typu, jež nemělo zateplenou fasádu.  Práce na novém kabátu ještě probíhají a skončí až v září. Zahrnou i vybudování nového přístupu, asfaltový povrch nahradí zámková dlažba. Mateřskou školou Lipová končí postupné zateplování všech školkových objektů, se kterými město začalo v roce 2013.

Kromě prací ve zmiňovaných objektech navíc proběhla generální oprava výtahu v MŠ Delfínek v hodnotě 267 tisíc korun, výměna ležatých rozvodů vody a oplechování střechy v MŠ Sedmikráska za celkem 570 tisíc korun a výměna rozvodů vody a oprava kanalizace za 635 tisíc korun v MŠ Větrník. Tyto práce, které nejsou tak viditelné, ale pro provoz zařízení jsou nutné, budou postupně pokračovat v následujících letech i v ostatních budovách litoměřických mateřských a základních škol.

Text a foto: Michaela Bubeníčková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu