Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Opravy plynovodu uzavřely Plešiveckou ulici

vykopmpOd dnešního dne až do neděle 30. září bude uzavřena ulice Plešivecká (od křižovatky s ul. Masarykova po křižovatku s ul. 28. října, která zůstává v tomto termínu průjezdná jako objízdná trasa), a to z důvodu oprav četných a rozsáhlých havárií plynovodu. Dojde k rekonstrukci plynovodu v celém dotčeném úseku. Oblast by měla být průjezdná od pondělí 1. října.

 

Po dobu celého týdne není obsluhována zastávka MHD v ulici Plešivecká („Plešivecká přejezd“).  Lze však využít nedalekou zastávku v ul. 28. října, kudy jsou nuceny všechny spoje MHD jezdit po objízdné trase.

Práce provádí pro společnost Innogy zhotovitelská firma Revis. Město a místní samospráva nemá z hlediska platných právních předpisů kompetenci k tomu, aby nějakým způsobem opravy urychlilo. Ve smyslu zákona o pozemních komunikacích je správce inženýrských sítí v případě havárie pouze povinen toto oznámit vlastníku (správci) dotčené pozemní komunikace, kterým je Správa a údržba silnic ÚK, a místo havárie pouze provizorně dopravně označit. Následně odbor dopravy a SH na základě žádosti zhotovitele vydává pouze dodatečné povolení tzv. zvláštního užívání silnice, aby mohly být povrchy uvedeny do původního stavu. Právní předpis pro tyto případy nestanoví žádné lhůty a jiné povinnosti, takže je celá záležitost pouze na rozhodování a postupech správce inženýrské sítě v havárii, nikoliv města.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu