Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Opravy kulturních památek budou pokračovat

Regenerace objektů nacházejících se v městské památkové rezervaci (dále jen MPR) bude v Litoměřicích i letos pokračovat. Město získalo z Ministerstva kultury v rámci „Programu regenerace městské památkové rezervace" dotaci ve výši 1 milion 645 tisíc korun, přičemž dalších 378 tisíc korun (10 %) přidá z vlastního rozpočtu a 1,3 milionu korun (40 %) činí podíl vlastníků nemovitostí. Město od ministerstva získalo o zhruba milion korun více než loni. Prvně obdrželo maximální možnou výši dotace, která může činit až 50 procent celkových nákladů. „Je tomu tak díky nové koncepci, kterou jsme vypracovali pro roky 2015 až 2020 a jež byla odborníky vysoce hodnocena. Kompletně mapuje území MPR, stav nemovitých kulturních památek, obsahuje pasportizaci objektů a postup jejich budoucí obnovy," vysvětlila vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová.

Z dotace a s přispěním města i vlastníka objektu letos bude opravováno sedm objektů, například dům v Mostecké ulici (č.p. 232/4), klášter na Kapucínském náměstí nebo kanovnický dům (č.p. 8) na Dómském náměstí.

Subkomise regenerace městské památkové rezervace při hodnocení dotazníků jednotlivých žadatelů o podporu vycházela z výše ministerstvem přidělené finanční kvóty, dále přihlížela ke stavebnímu stavu dotčených objektů a k tomu, jak vlastníci objektů průběžně udržují stavební stav kulturní památky z vlastních prostředků. V potaz byl brán i aktuální stav připravenosti obnovy, včetně toho, jak vlastníci dlouhodobě respektují zákon o státní památkové péči.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu