Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oprava školy vrcholí, začátek školního roku však nenarušuje

skolampCelková revitalizace objektu Základní školy U Stadionu, postavené před 45 lety, vrcholí. Největší objem stavebních prací, zahrnující zateplení budovy, výměnu oken a novou fasádu, byl realizován v průběhu letních prázdnin. Kompletně dokončeny mají být do konce září. Provoz školy však nenaruší. Interiéry jsou totiž kompletně připraveny tak, aby dnes, tedy 1. září, mohla pro 490 dětí, z toho 57 prvňáčků, začít řádná výuka.

„Pavilon prvního stupně je v tuto chvíli kompletně dokončen, včetně kuchyně a školní družiny. Pavilonu druhého stupně ještě chybí fasáda,“ charakterizoval aktuální stav ředitel ZŠ U Stadiony Milan Sluka (na snímku vlevo s místostarostou Karlem Krejzou). V provozu je i sportovní hala, kde již poslední srpnový týden probíhaly tréninky basketbalistů. Okna v hale jsou místo dosavadních čirých skel vyplněna polykarbonátem, který světlo rozptyluje. Na rozdíl od předchozích umožňují intenzivnější větrání.

Dělníci tak jsou nyní k vidění hlavně ve venkovních částech pavilonu druhého stupně. S ohledem na zajištění bezpečnosti nebudou moci děti ještě v září využívat některé venkovní prostory. Stejně jako děti čtyř mateřských škol v Masarykově, Baarově, Plešiveckého a Stránského ulici. I objekty těchto čtyř předškolních zařízení prošly celkovou revitalizací. „Také v jejich případě počítáme s dokončením stavebních prací do konce září, v případě Masarykovy školky do 15. září,“ upřesnila vedoucí Odboru školství, kultury sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová.

Náklady na revitalizaci všech pěti školských zařízení dosáhly 52 milionů korun, z čehož 24,5 milionu korun představuje dotace. „Největší část, a to 30 milionů korun, si vyžádala rekonstrukce ZŠ U Stadionu. V jejím případě totiž bylo nutno přistoupit i k rekonstrukci kanalizace, neboť problémy s ní spojené se objevily až v průběhu stavebních prací,“ upozornil místostarosta Karel Krejza při své včerejší návštěvě školy.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu