Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oprava komunikací běží v Litoměřicích naplno

frezampPracovníci technických služeb města již naplno využívají techniku, s jejíž pomocí zlepšují stav komunikací, jejichž povrch je na řadě míst narušen výmoly a nerovnostmi povrchu vozovky.
V majetku města je kromě 90 kilometrů chodníků i 260 silnic, s výjimkou těch páteřních, jako jsou například ulice Na Valech, Na Kocandě, Masarykova, Českolipská, oba mosty apod. „Ve spolupráci s odborem územního rozvoje jsme sestavili harmonogram, podle něhož postupujeme a postupně opravujeme nejpoškozenější úseky. Začali jsme v srpnu a každý týden opravíme jednu komunikaci,“ informoval ředitel technických služeb Ivo Elman. „Místo nejprve vyfrézujeme, ručně odbouráme zbytky kolem kanálových vpustí a hydrantů, ve středu přistupujeme k penetraci, ve čtvrtek a v pátek navážíme balenou směs a vibračním válcem místo zhutňujeme,“ charakterizoval průběh vždy týden trvajících prací ředitel Elman.

V tuto chvíli již opravou poškozených úseků prošla řada ulic – například Seifertova, Erbenova, Janáčkova, Sovova, Kolářova apod. „Tam, kde jde o výtluky malého rozsahu, frézu nenasazujeme. Místo opravíme ručně. Což je příklad Teplické nebo Revoluční ulice,“ dodal Elman, podle kterého městem zakoupená fréza na asfalt až čtyřikrát zvýšila produktivitu práce. K úspoře dochází i v případě výroby balné směsi, která v obalovně stála 2700 až 3000 korun za tunu. Nyní ji pracovníci TSML dokáží díky novému stroji na vaření směsi vyrobit za pětistovku. Recyklují přitom starý asfalt pocházející z vyfrézovaných částí vozovky, což je šetrné k životnímu prostředí.

Oprava povrchů komunikací bude probíhat celoročně, s výjimkou období od 15. prosince do konce února. Životnost opravených míst by podle ředitele Elmana měla dosáhnout deseti let. S výjimkou některých problematických ulic, jako je například Teplická. Pod slabou vrstvou asfaltu jsou totiž dlažební kostky způsobující nestabilitu povrchu, což ukázal úsek zkušebně odkrytý před prodejnou potravin.
Text pod foto: Tento týden probíhají práce v ulici Škrétova. Na snímku vidíme v provozu frézu, kterou město pro potřeby TSM letos zakoupilo, stejně jako finišér a vibrační válec.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu