Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Omluva radnímu města Martinu Hrdinovi

zpravompV Radničním zpravodaji města Litoměřice za jedenáct let jeho existence prvně řádil šotek. Způsobil, že v červnovém vydání na straně 6 zůstal rok starý a neaktuální článek zastupitele Petra Urbánka na téma Zahrady Čech, ale s podpisem a fotografií zastupitele a radního města Martina Hrdiny. Ten chtěl psát o sportovištích, jak vyplývá ze správného titulku nekorepondujícího s obsahem.


Panu Hrdinovi, stejně jako čtenářům Radničního zpravodaje, který právě vyšel, se velmi omlouvám. Komentář radního Martina Hrdiny přineseme v srpnovém vydání novin města. Přikládám však i nyní. I přes tuto nemilou záměnu věřím, že v novém vydání zpravodaje naleznete řadu užitečných informací z různých oblastí života našeho krásného města. 

Eva Břeňová, šéfredaktorka Radničního zpravodaje

Mgr. Martin HRDINA / TOP 09: Mají Litoměřice dostatek sportovišť

"Nabídka sportovních kroužků a oddílů je v Litoměřicích celkem bohatá. Rodiče a děti si mohou vybrat z širokého spektra sportů. Disponují ale Litoměřice dostatečným množstvím kvalitních sportovišť, které využívají nejen registrovaní, ale také jen rekreační sportovci, kteří si jdou po práci zahrát třeba fotbal, florbal nebo volejbal?

Na zkvalitňování podmínek pro sportovce se intenzivně pracuje, ale do ideálního stavu leccos chybí. Své by o tom mohli vyprávět třeba trampolínisté či florbalisté, kterým chybí specializované sportoviště. Fotbalistům by se náramně hodila umělá hrací plocha, kde by mohli trénovat po celý rok. Také početná atletická základna by uvítala stadion se 400metrovým běžeckým oválem se všemi sektory.

Jisté rezervy jsou i na sportovištích základních škol. Masarykova nemá vlastní tělocvičnu, Havlíčkově by slušela revitalizace běžeckého oválu. Pozitivní je, že v současné době začala rekonstrukce běžeckých drah u ZŠ Masarykova a Ladova. Obě sportoviště již byla v havarijním stavu. V této souvislosti jistě potěší finanční příspěvek města na rekonstrukci hrací plochy hokejbalového hřiště na Kocandě.

Co ve městě ale z hlediska sportovního zázemí chybí nejvíce a co jako nejpalčivější problém potvrdilo i diskuzní fórum Desatero problémů Litoměřic, je absence víceúčelové sportovní haly.


Sportovní oddíly jsou často pořadateli vrcholných soutěží a kapacita haly při ZŠ U Stadionu prostě nestačí. Věřím, že pokud se halu podaří vybudovat, bude důstojně využívána a rozhodně nebude prázdným a nevyužitým prostorem. Město s tak širokou sportovní základnou si jistě víceúčelovou
halu zaslouží."


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu