Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

okruh církevních památek

Okruh církevních památek nabídne zvýhodněné vstupné do čtyř objektů

Katedrála sv. Štěpána, vyhlídková věž katedrály, kostel Všech svatých a kostel sv. Jakuba. To jsou čtyři významné a svým způsobem unikátní památky, které mohou v Litoměřicích zakoupením cenově výhodného voucheru navštívit v průběhu července a srpna turisté v rámci „Okruhu církevních památek“. Návštěvou všech čtyř památek získají lidé v kavárně Fér Cafe bonus v podobě šálku voňavé kávy zdarma.

„Jde o turistický produkt, jehož prostřednictvím chceme ve spolupráci s církví zpřístupnit veřejnosti ne zcela běžně otevřené památky, které nám zanechali naši předkové,“ poukázal na jeho význam starosta Litoměřic Radek Löwy.

Voucher je možno zakoupit v infocentru. Okruh, začínající dopoledne v 10.30 hodin a odpoledne ve 14.30 hodin, absolvují zájemci společně s průvodcem. Potrvá zhruba 1,5 hodiny a návštěvníci se v jeho průběhu dostanou do jindy nepřístupné katedrály sv. Štěpána, mohou vystoupat na vrcholek její věže, odkud je zajímavý pohled na Dómský pahorek a biskupskou rezidenci. Navštíví též městský kostel Všech svatých a kostel sv. Jakuba.

Bývalý jezuitský kostel Zvěstování Panny Marie do turistického produktu není zahrnut, protože je v něm každý den v týdnu otevřena výstava. Navštívit ho tedy lze samostatně kdykoliv od 10 do 17 hodin. „Zakoupením samostatné vstupenky je možno si každý den v týdnu prohlédnout ve stejné době i věž katedrály a od pátku do neděle i samotnou katedrálu, neboť na obou místech bude v uvedenou dobu přítomen průvodce. Poslední prohlídka katedrály začne v 16 hodin,“ upozornila vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.  

Okruh bude provozován od 1. července do 3. září. Cena voucheru je 150 Kč pro dospělé, senioři, studenti a držitelé ZTP zaplatí o 30 korun méně. Děti do 15 let vstupné neplatí.

Okruh církevních památek - leták

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu