Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Okruh církevní památky bude letos rozšířen

katedralacmykV Litoměřicích od 26. června do 16. září otevřou své brány pro turisty i některé kostely v rámci produktu Okruh církevní památky. Letošní rok se dočkal okruh svého rozšíření o další dva objekty – Severočeskou galerii výtvarného uměni a věž u katedrály sv. Štěpána. Po jednotlivých památkách turisty provedou školení průvodci převážně z řad studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Destinační agentura České středohoří upravila okruh i pro školy.

 Okruh pro letošní rok zahrnuje osm zastávek: katedrálu, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstovaní Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici galerie a vyhlídkovou věž Kalich.

 Voucher na všech osm památek lze zakoupit za cenu vstupu do tří památek v hodnotě 150 Kč v infocentru, v kostele Všech svatých nebo v katedrále. Objekty budou přístupné buď po předloženi zakoupeného voucheru nebo po zaplacení jednorázového vstupného do každého objektu. Do zakoupených voucherů budou návštěvníci sbírat razítka. Po získání již tří razítek mohou turisté čerpat zdarma odměnu v podobě třetinky piva nebo limonády v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo si vychutnat kávu v hodnotě 50 Kč dle vlastního výběru ve Fér Kafe v parku Václava Havla. Na každý voucher je možné čerpat 2 odměny.

 Dospělí za voucher zaplatí 150 Kč, děti od 6 do 15 let 75 Kč, studenti, senioři, majitelé ZTP a ZTP/P 115 Kč. Pro děti bude k dispozici tištěný Hravý průvodce, který památky přiblíží zábavnou formou. Projekt připravila Destinační agentura České středohoří ve spolupráci s partnery. Vice informací na www.ceskestredohori.info.

Autor: Radka Kubíčková

Foto: Věž katedrály nabízí kouzelný pohled na Dómské náměstí lemované Středohořím. Eva Břeňová

domcmyk


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu