Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Odstartoval další ročník veletrhu technického vzdělání Techdays

techdays2019mpJiž čtvrtý ročník veletrhu Techdays dnes odstartoval na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Prezentují se zde firmy a školy s technickými obory.

 

Cílem veletrhu středních škol a středních odborných učilišť z regionu je vzbudit u dětí zájem o řemeslo a techniku. Mnoho firem totiž v současné době naráží na problém nedostatku pracovníků, resp. absolventů s odborným vzděláním pro technické profese. Techdays se snaží tento stav na Litoměřicku změnit. „Těší mě, že zde tato akce probíhá již čtvrtým rokem a doufám, že se bude konat i v letech dalších,“ vyjádřil se při slavnostním zahájení místostarosta Lukas Wünsch.

Veletrh je určený především žákům posledních ročníků základních škol, kteří stojí před rozhodnutím, jakým směrem se dále ubírat. „Dětem se touto cestou snažíme nabídnout technické obory a zároveň jim díky přítomnosti firem představit návaznost na budoucí zaměstnání. Stejně jako každý rok, předpokládáme i letos návštěvnost převyšující tisíc žáků,“ uvedla Veronika Šturalová, která za litoměřický městský úřad akci organizuje.

Přestože na výstaviště přicházejí hlavně žáci nevyšších ročníků základních škol, jeden z pavilonů je určen těm nejmenším. Děti z mateřských škol si přijíždějí nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet například modely stavebnice Merkur, malé roboty a vláčkodráhu. „Snažíme se ve spolupráci s Technickým klubem mládeže vzbudit zájem o techniku a rukodělné činnosti už u malých dětí,“ vysvětlila Veronika Šturalová.

Akce potrvá až do pátku a je určena jak školám, tak široké veřejnosti. Ve čtvrtek mohou zájemci zavítat na výstaviště od 8 do 13.30 hodin, v pátek pak od 8 do 18.00 hodin. Vstup je zdarma. Událost pořádá město Litoměřice ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou a Hospodářskou a sociální radou Litoměřicka.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu